Gap – Zürich 1:11 (kon.) | Frölunda – EC-KAC 2:1 (kon.) | Liberec – Cardiff 5:2 (kon.)
Stavanger – Malmö Redhawks 3:4 (kon.) | Kuopio – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Nottingham 2:4 (kon.)
Davos – Växjö 0:3 (kon.) | Bern – TPS 4:0 (kon.)
KalPa Kuopio
2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
HC Kometa Brno
Sobota 26.08.2017, 18:00 • Data Group Arena, Kuopio • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek všechno, mějte fajn večer. (20:24:14)

Brňané si tak odvážejí ze severského tripu plný počet šesti bodů, když dokázali porazit jak Stavanger Oilers 2:1, tak dnes KalPu Kuopio 4:2, a ujímájí se vedení v tabulce skupiny B. Odvety se Stavangerem i Kuopiem jsou v brněnské DRFG Areně na programu příští týden.

Střely na branku: 33 – 15

Duel mezi KalPou Kuopio a Kometou Brno lépe vyzněl pro českého mistra. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského sice ve třetí části ztratili vedení, když se prosadil Luostarinen, pět minut před koncem si ale vzal slovo Hruška a dostal modrobílé znovu do vedení. Výhru Komety zpečetil o dvě minuty později Zaťovič.

59:57
    Zaťovič zkusil trefit prázdnou bránu od vlastní modré čáry, přičemž těsně minul – zakázané uvolnění.

59:49
    Puk se po jednom ze soubojů ocitl na střídačce Komety.

59:28
    Godla zůstává po oddechovém čase na střídačce. Domácí to zkouší v šesti.

59:28
    Trenér KalPy Kuopio Sami Kapanen si vzal oddechový čas.

59:28
    Závěr zápasu ještě zpestřila velmi krátká rozmíška mezi Gymerem a Haščákem, po níž oba muži zamíří na trestnou lavici.

59:06
    Domácí hrají v plném počtu, ale času na srovnání mají ukrutně málo.

58:35
    Modrobílí se nikam při přesilovce neženou, hlavně se snaží držet puk na distanc od Čiliaka.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Vše hraje do karet českým šampionům.

57:50
    Luostarinen se dostal ke střele z pravého kruhu, Čiliak vytáhl beton a vyrazil puk do rohu kluziště.

57:20
    Domácí vyhráli buly a poslali puk přes všechny čáry.

57:06
    A aby těch špatných zpráv pro domácí nebylo málo, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny budou hrát vůbec poprvé v oslabení. Dvě minuty za sekyru na Jana Hrušku obdržel Santeri Lukka.
    56:44 ZAŤOVIČ - 2:4

56:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to byla pastva pro oči! Štencel vyslal nádhernou kolmici od vlastní brankové čáry na útočnou modrou MARTINU ZAŤOVIČOVI, který udělal tři rychlé kroky a v samostatném brejku překonal Godlu přesnou střelou nad lapačku. Asistence: Jan Štencel.

55:08
    Lukkovu střílenou přihrávku před bránu tečoval Jokinen, Čiliak si s nepříjemnou tečí poradil.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 12. Ruuttu, 43. Luostarinen (Gymer, Mäkinen) – 9. Káňa (Horký), 10. V. Němec (Štencel, Vincour), 55. Hruška (O. Němec, Vincour), 57. Zaťovič (Štencel)

KalPa Kuopio: Hovinen (21. Godla) – Riikola, Maione, Lukka, Seppälä, Leskinen, Mäkinen, Parikka – Sebok, Jokinen, Lavoie – Nuutinen, Tavi, Vainiola – Gymer, Luostarinen, Kantola – Piipponen, Mutanen, Ruuttu – Texier.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Dujsík – Haščák, Hruška, Svoboda – Vincour, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Horký, R. Zohorna, Káňa – Gajarský.

Rozhodčí: Sjöberg (SWE), Vikman (FIN) – Neva (FIN), Sormunen (FIN)