Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:1 (kon.)
Zlín – Vítkovice 3:7 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 17.10.2017, 17:30 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 14. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (20:10:42)

Střely na branku: 37 – 29

Je dobojováno! Litvínov zvládl další nesmírně těžké utkání a po skalpu mistrovské Komety Brno dnes poráží Plzeň! Hosté přitom vstoupili do utkání velmi dobře a David Stach v přesilovce 5 na 3 poslal Plzeň do vedení! Litvínov ale stačil vyrovnat ještě před přestávkou, když se prosadil Jakub Černý ! V dalších třetinách si oba týmy vypracovaly velké množství šancí a na obou stranách několikrát zazvonila branková konstrukce! Litvínov hrál dokonce dlouhou přesilovku 5 na 3, jenže Miroslav Svoboda dnes podal parádní výkon. V prodloužení přečkala Plzeň přesilovku soupeře, ale v poslední minutě dostali domácí dárek v podobě trestného střílení po faulu na Gerháta a právě František Gerhát rozhodl parádním nájezdem o výhře Litvínova!

64:14 František GERHÁT - 2:1

64:14
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla nádhera! FRANTIŠEK GERHÁT parádním klamavým pohybem rozhýbal plzeňského brankáře a jednou rukou zasunul puk kolem betonu do sítě! Bez asistence.

64:14
    Gerhát se dostal před obránce soupeře, který mu v zakončení zabránil faulem a domácí mají k dispozici trestné střílení!

63:41

63:15
    Hosté zablokovali ránu od pravého mantinelu a znovu poslali puk daleko od vlastní branky. Litvínovu se tato přesilovka moc nepovedla.

62:40
    Kubát dostal přihrávku na modrou čáru a vyslal povedenou dělovku! Jeho pokus prosvištěl kousek nad břevnem soupeřovy branky.

62:10
    Obrana Plzně vybojovala odražený puk a hosté pohotově vyhodili puk přes všechny čáry. Litvínov musí začít od vlastní branky.

61:41
    Domácí trenér si ještě vyžádal oddechový čas.

61:41
    Litvínov si v přesilové hře zahraje přesilovou hru! Miroslav Indrák totiž dostává dvě minuty za podražení.

61:11
    Na druhé straně vystřelil Viktor Hübl, jenže jeho střela zápěstím minula přední tyč hostující branky.

60:50
    Hosté zatím kombinují v útočném pásmu, jenže nikdo z trojice hráčů v bílých dresech se zatím neodhodlal k zakončení.

60:10
    Hosté uspěli na úvodním vhazování a Pulpán může rozjet plzeňskou akci z rohu obranného pásma.

60:01

Střely na branku: 35 – 29

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 17. J. Černý (Kubát), 65. Gerhát (TS) – 14. Stach (Mertl, Gulaš)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš – Gerhát, V. Hübl, J. Černý (A) – Jurčík, Válek, Trávníček (A) – Matoušek, Jícha, J. Doležal.
    HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Čerešňák, D. Sklenička, L. Kaňák, Moravčík, Jones, Pulpán – Gulaš (C), Mertl, Schleiss – Indrák (A), Stach, D. Kubalík (A) – Straka, Kracík, Kindl – Hollweg, Preisinger, Kodýtek.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Polonyi, Zika