Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Pardubice – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 20.10.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5200) • Tipsport extraliga • 15. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký víkend! (19:33:46)

Utkání končí dvoubodovou výhrou domácích Ocelářů, kterou v prodloužení trefou ze své oblíbené pozice před soupeřovým brankovištěm zařídil Tomáš Marcinko.

Nejlepší hráči zápasu:

Tomáš Marcinko (1+1) – Dominik Kubalík (1+0).

64:18 Tomáš MARCINKO - 3:2

64:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    K nájezdům nedojde, Oceláři vítězí v prodloužení! Martin Růžička si vyměnil pozice s Vladimírem Rothem, poté adresoval přesný pas do brankoviště, odkud bezmocného Svobodu překonal TOMÁŠ MARCINKO! Asistence: Martin Růžička, Vladimír Roth.

64:09
    Podobně to dopadlo také po ráně Rotha, kotouč do ochranné sítě přizvedl Hollweg. Time-out pro hosty.

63:58
    Roth tentokráte namazal Hrňovi, ten ale trefil jen obětavě hrajícího Jonese.

63:29
    Růžičkova střela nebyla přesná a navíc vyhnala Rotha do středního pásma.

63:02
    Oceláři se poté vrhli do útočného pásma, tam si vybojovali přesilovou hru. Nedovolený zákrok předvedl Dominik Kubalík, který bude svému týmu chybět v případných nájezdech. Oceláři mají dvě minuty přesilovky na rozhodnutí.

62:25
    Neskutečné! Hosté se řítili dva proti samotnému brankáři Hrubcovi, gólman Ocelářů předvedl možná zákrok této sezóny! Gulaš mohl po Mertlově pasu pálit do prázdné branky, Hrubec však neskutečným způsobem zastavil kotouč před brankovou čárou!

61:47
    Na druhé straně nepříjemně pálil Indrák, kotouč ale netrefil Hrubcovu branku.

61:07
    Dravecký opět v akci, tentokráte chtěl nabídnout Polanskému gól do prázdné branky. Jeho úmysl ale vystihl poslední bránící hráč.

60:47
    Akce Krajíčka s Draveckým úspěchem neskončila, na druhé straně se nevedlo Kubalíkovi.

60:30
    Hosté odpovídají kontrem Gulaše, po kterém musel zasahovat Hrubec. Třinecký brankář vyrazil puk do ochranné sítě.

60:16
    Oceláři hýří aktivitou také v úvodu prodloužení. Trojice Roth – Svačina – Růžička zatlačila své soupeře do defenzívy, Růžičkova střela ale byla sražena do ochranné sítě.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, D. Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička, Roth) – 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth (A), Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Cienciala, Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.
    HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, Kindl, D. Sklenička, Pulpán, Jones, Kvasnička – D. Kubalík (A), Mertl, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Indrák (A) – Schleiss, Kracík, Straka – Vracovský, Kodýtek, Hollweg.

Rozhodčí: Robin Šír, Roman Mrkva – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan