Olomouc – Pardubice 4:7 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:1 (kon.)
Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 5:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Slavia – Chomutov 3:2 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 1:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 05.01.2018, 18:30 • mini WERK ARENA • DHL Extraliga juniorů • 29. kolo

Konec zápasu. (20:36:46)

59:27
    Do konce zápasu zbývá třicet sekund a puk je v obranném pásmu Třince.

58:46
    Dosel už si odpykal svůj trest a hosté jsou kompletní.

58:39
    Hrachovský pálil od modré čáry, ale trefil pouze bránícího hráče. Loubal už je znovu pryč ze své branky a domácí jsou v šesti.

57:38
    Marguš pálil od modré čáry a Svoboda si připisuje další zákrok.

56:46
    Loubal se vrací do branky a domácí budou pokračovat ve hře pět na čtyři.

56:46
    Dosek dostává dvě minuty za držení protihráče a domácí si ještě v závěru utkání zahrají přesilovou hru.

56:14
    Loubal opouští branku a domácí jsou v šesti.

55:11
    Motor se drží v útočném pásmu a kontroluje si závěr zápasu.

51:18
    Beránek chtěl z prostoru před brankou zasunout puk za Loubala, to se mu ale nepodařilo.

49:30
    Plitko se natlačil do brankoviště, na Svobodu si ale v dobré šanci nepřišel.

48:56
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Vzápětí už se ale hosté radují, když se po pobytu v útočném pásmu prosadil MATĚJ TOMAN. Bez asistence.

48:51
    Od modré čáry nahodil puk Kachyňa, branku svého soupeře ale přestřelil.

47:51
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné trefy. Po přihrávce Jana Poruby zakončoval MATĚJ MACH a jako první z Ocelářů překonal Svobodu. Asistence: Jan Poruba, Matěj Mach.

47:29
    Budějovická střídačka si neodpustila několik výroků a fasuje menší trest za nesportovní chování. Týmový trest odpyká Prášek.

47:25
    V rohu hřiště došlo k potyčce mezi Raškou a Brabcem a oba kohouti fasují čtyři minuty za hrubost.

46:12
    Dančišin se mezi kruhy dostlal k zakončení, střela mu ale vůbec nesedla a puk zamířil mimo.

45:26
    Poruba inkasoval tvrdý úder v útočném pásmu a zůstal ležet na ledě. Hra tak byla přerušena, teď už ale domácí hráč odjíždí po svých na střídačku.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 48. Mach (Poruba, Marguš) – 1. Dančišin (Toman), 27. Doktor (Dosek), 49. Toman

HC Oceláři Třinec: Loubal (Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Peterek, Raška, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin
    HC Motor České Budějovice: Svoboda (Březina) – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor, Dosek, Brabec – Rolíne, Matys, Doktor, Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Kronus, Dančišin, Toman, Bárta, Beránek

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler