Vsetín – Benátky n/J 9:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 5:4 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Prostějov – K. Vary 1:2 (kon.) | Havířov – Přerov 6:1 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:1 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 21.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 51. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (20:13:18)

Je konec! Po bezbrankové první třetině se z vedení ve 34. minutě radovali domácí. Přesilovou hru totiž krásnou ranou využil Jan Rudovský. Karlovy Vary si následně vypracovaly několik slibných možností, ale ani jednu nedokázala proměnit. Po 40 minutách tedy vedli 1:0 domácí.
    Jenže v posledním dějství se vše změnilo. Na začátku závěrečné části se v rozmezí osmadvaceti vteřin trefil Henri Tuominen a po něm po chybě Jestřábů v rozehrávce Jakub Flek. Energie si následně ještě vypracovala další možnosti, avšak ty zlikvidoval dnes výtečně chytající Jakub Neužll. Prostějovu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a ze tří bodů se tak mohou radovat Karlovarští po výhře 2:1.

59:55
    Domácí sice jsou nastěhování v útočném pásmu, ale puk se nachází v souboji v rohu kluziště a tohle je již pro Energie dobré.

59:45
    Hosté hrají v plném počtu.

59:25
    Neužil vystartoval z brány na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:58
    Domácí hrají v plném poštu a začíná jejich přesilová hra.

58:34
    Martin Rohan měl před sebou dostatek prostoru, avšak svou střelu zápěstím namířil pouze do Neužilových chráničů.

58:01
    Neužil posléze přikryl kotouč pod lapačku po nahození hostujících hráčů. Mezitím se nám rozběhly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Hosté si však situaci zbytečně komplikují. Na dvě minuty za sekání je vyloučen Stanislav Balán.

57:20
    Plutnarovu ránu z levého kruhu Neužil vyráží pravým betonem a jeho spoluhráči se poté osvobozují.

56:58
    Která však bude vzápětí zdvojnásobena. Radek Prokeš je poslán na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

56:31
    Trest Karlových Varů právě vypršel a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

56:10
    Nyní mohli definitivně rozhodnout! Jenže jako již poněkolikáté dnes v souboji muže proti muže vyšel lépe Jakub Neužil v bráně Jestřábů.

55:39
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Dušan Žovinec inkasuje menší trest za hrubost.

55:32
    Neužil nyní vyrazil daleko z brány, ale později než měl. U kotouče tedy byli rychleji hosté. Jelikož se však jeden ocitl ve velkém úhlu, snažil se najít v mezikruží svého kolegu. Tomu však v zakončení do prázdné brány zamezila domácí obrana.

55:05
    Jenže hosté se zatím opět výborně brání a posílají kotouč až za Neužilovu bránu.

54:31
    V témže čase je potrestána dvěma minutami hráčská lavice Karlových Varů za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Dávid Gríger.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 34. Rudovský – 43. Tuominen (Kohout, Gríger), 43. Flek (T. Rachůnek)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Žovinec, Bažant, Horyna – Prokeš, Z. Král, L. Luňák – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Cetkovský, V. Meidl, Zabloudil – Švec, Švarc, Nestrašil.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, A. Rulík, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Tuominen, Skuhravý, Osmík.

Rozhodčí: Barek, Veselý – Kotlík, Doležal

Diváci: 1 628