Vsetín – Benátky n/J 9:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 5:4 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Prostějov – K. Vary 1:2 (kon.) | Havířov – Přerov 6:1 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Rytíři Kladno
Středa 21.02.2018, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421 diváků) • Chance liga • 51. kolo

Využití: 0:1 (19:47:28)

Utkání 51. kola WSM ligy je u konce. Motor sice šťastně začal a dostal se do vedení gólem zpoza branky. Rytíři však ještě v první části neméně šťastně vyrovnali. Rozhodnutí přišlo během 46 vteřin v rozmezí 35. a 36. minuty, kdy kladenský kapitán Tůma dvěma góly potopil domácí naděje. Motor sice utkání nevzdal, ale pozorného Cikánka už nepřekonal. Naopak hosté ještě díky Tůmovi, jenž zkompletoval hattrick, stvrdili svůj triumf. Kladno tak po výhře 4:1 drží jistotu 3. příčky v tabulce, Jihočeši skončí s největší pravděpodobností druzí, pokud Karlovy Vary udrží vedení v Prostějově. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek večera.

59:30
    Poslední půlminuta, už se zřejmě nic nestane.

58:49
    Kladno díky výhře skončí na třetí příčce v tabulce WSM ligy. Motor i vzhledem k aktuálnímu vedení Karlových Varů v Prostějově pravděpodobně zakončí základní část na druhé pozici.

58:00
    Utkání už se spíše jen dohrává, o výsledku je jasno.

56:51
    Na dnešní utkání dorazilo 6421 diváků, máme tedy vyprodáno!

55:31
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je asi hotovo. Lehkovážnost po vhazování v obranné třetině posílá českobudějovické naděje k ledu. Přikryl vyhrál vhazování lehce za sebe, kde svůj střelecký instinkt prokázal DAVID TŮMA, jenž přesnou ranou dokonává hattrick. Asistence: Roman Přikryl.

55:00
    Motor se snadno ubránil a je kompletní. Na vyrovnání má však už jen přesně pět minut.

53:51
    Domácí se dobře brání, Květoň ušetřil cenné vteřinky. Ale Jihočechy nadále tlačí dvoubrankové manko.

52:54
    Václav Nedorost (CEB) – 2 minuty za sekání. Další komplikace pro domácí plány a naopak voda na kladenský mlýn.

52:29
    Rytíři se nikam neženou, posouvají puky do středního pásma a kráčí za třemi body, které by jim deklarovaly třetí místo po základní části.

51:42
    Rána Redlicha sražena do ochranné sítě, je tu komerční pauza.

51:32
    Zakázané uvolnění hostů. Motoru se čas na vyrovnání rychle krátí.

50:19
    Po Bártově dobré práci sám před brankářem Jonák, ale podruhé dnes tváří v tvář Cikánkovi selhal.

49:17
    Domácí obránci nechali trestuhodně plno místa Machačovi, který ale jejich benevolence nevyužil.

48:35
    Zakázané uvolnění Kladenských.

47:40
    Redlich je na ledě a už přihlížel průniku Strnada, který ale pokryl Kváča.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 3. M. Bárta – 17. Machač (D. Tůma), 35. D. Tůma (R. Přikryl), 36. D. Tůma (Štindl, J. Kloz), 56. D. Tůma (R. Přikryl)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Kutlák (C), Čáp, Kučný, Vráblík, F. Novák (A), Pýcha – L. Květoň, J. Mikyska, Nedorost (A) – Dostálek, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Kehar, Štindl, F. Matula, P. Hořava (A), Lenďák, Zelingr, Štich, Svedlund – M. Hořava, Machač, J. Strnad – R. Přikryl, Pekr (A), J. Kloz – Kubík, D. Tůma (C), Redlich – T. Kaut, Zikmund.

Rozhodčí: Pešina, Doležal – Zídek, Springl

Diváci: 6421 (vyprodáno)