Nymburk – Žďár n/S 0:1 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 6:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 3:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Písek – Tábor 0:6 (kon.) | Bílina – Děčín 2:7 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 5:6 (kon.)
Most – Jablonec n/N 1:5 (kon.) | David Servis – Kolín 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 6:2 (kon.)
Letňany – Kobra 2:5 (kon.)
HK Opava
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Sobota 16.09.2017, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 3. kolo

Opavští hokejisté porazili Kopřivnici rozdílem tří branek a slaví první vítězství v nové sezoně. Jeho základ položili v úvodu zápasu, kdy vstřelili dva slepené góly. Výrazný podíl na výhře Slezanu má také gólman Dušan Šafránek, který udržel čisté konto. (19:11:01)

59:31
    Suchý zpoza branky předložil puk Kropkovi, který zblízka trefil rameno Šafránka! Puk končí v ochranné síti nad opavskou klecí.

59:03
    Merenda dostal dobře nabito, ale z pravého kruhu pálí vedle!

58:16
    Hromada jde ven z branky, hosté to zkoušejí v šesti!

58:07
    Teď se hostům nabízí slušná příležitost zdramatizovat zápas. Na trestné totiž stráví zbytek třetí části domácí Kiss. Přesilovka pro Tatru.

57:25
    Hosté se snaží o nápor, ale Opavští zatím soupeři nedovoluje usadit se v útočné třetině.

56:12
    Kopřivničtí vyhodili puk přes všechny čáry – icing.

55:23
    Teď navíc dopředu upaloval Rousek a jeho slibný pokus z prostoru mezi kruhy končí v ochranné síti, kam jej srazil jeden z hostujících borců.

55:00
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Opavští se snaží puk co nejvíce držet na svých holích. Je evidentní, jak moc chtějí zápas dohrát v klidu.

53:44
    Před Šafránkem se objevil zničehonic Poruba, z odraženého puku byl ale překvapený a zblízka stačil pouze nasměrovat hůl na opavskou klec. Šafránek v rozkleku kryje.

53:07
    Hosté chvilku dělali domácím potíže před Šafránkem, ale domácí včas posunuli puk do středního pásma a jdou střídat.

52:46
    Ve stejném čase si opavský celek vyžádal oddechový čas.

52:46
    Po kopřivnickém ofsajdu se hra stěhuje do prostředního pásma.

52:11
    ... Teď se konečně dostali na dostřel Šafránkovi, jenže Poruba pálil jen do mantinelu.

51:34
    Opavští se drží v útočném pásmu, Kopřivničtí ne a ne získat puk ...

49:41
    Kopřivničtí se snaží ze všech sil útočit, ale opavský tým skvěle zahušťuje střední pásmo, kde většina akcí hostujícího celku končí.

48:36
    Vzruch před kopřivnickou brankou po opavském přečíslení končí. Hromada se štěstím udržel puk a nyní se bude vhazovat.

Jan Šimek

Branky a nahrávky: 6. Herman (Chalupa, Černý), 8. Chalupa (Černý, Wolf), 45. Černý (Galvas, Herman)

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Slavík, Štindl, Kiss, Chalupa, Šendera – Wolf, Herman, Černý, Hartmann, Vaněk, Sedlář, Seidler, Rousek, Vítek, Malina, Maxner. Trenér: Antonín Plánovský.
    HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč, Mach, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, O. Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín