Kobra – Antiradary Slaný 0:0 (18:00) | Vrchlabí – Letňany 0:0 (18:00) | Trutnov – Sokolov 0:0 (18:00)
Děčín – Dvůr Králové n. L. 0:0 (18:00) | Řisuty – Bílina 0:0 (18:00) | Kopřivnice – Val.Meziříčí 0:0 (18:00)
Poruba 2011 – Opava 0:0 (18:00) | Hodonín – Šumperk 0:0 (18:00)
před zápasem
SHK Hodonín
0:0 (-:-, -:-, -:-)
Draci Šumperk
Středa 20.09.2017, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 4. kolo
Vsaďte si: 1.27 6.0 6.37
Partner:
   
  Přeji vám krásný středeční den z hodonínského zimního stadionu! Dnes od 18:00 začíná zřejmě nejatraktivnější utkání 4. kola druholigové skupiny Východ, v němž se představí dva papíroví favorité na zisk celkového prvenství. Na Slovácku se představí šumperští Draci. (15:18:28)
   
  Draci Šumperk

  Navzdory papírovým předpokladům se hostům na samém prahu letošní sezony vůbec nedaří. Ve dvou odehraných zápasech se jim nepovedlo získat ani bod, a tak se Draci nacházejí na posledním místě východní skupiny. Obrovskou nepříjemností je svěřence trenéra Hulvy je stále nedokončená rekonstrukce šumperského stadionu, která potrvá ještě necelé dva měsíce. První soutěžní utkání před vlastním publikem tak odehrají nejdříve 8. listopadu právě proti hodonínským Drtičům.

  Šumperští hokejisté v úvodním kole zajížděli do Kopřivnice, kde měli ambice ukořistit první body v sezoně. Jenže opak byl pravdou, domácí Tatra nasázela svému soupeři celkem osm branek, tudíž hosté odjeli s prázdnou. Další utkání Drakům opět nevyšlo, tentokrát ale čelili mnohem zvučnějšímu soupeři. Za stavu 0:3 v polovině utkání to vypadalo s hosty všelijak, ale Lukáš Králík dokázal šlágr kola zdramatizovat dvěma rychlými brankami. Ostravané si ale nakonec nenechali vzít body před vlastními diváky, vzápětí odskočili na rozdíl tří branek a utkání si pohlídali.

  Kabina šumperského mužstva prošla několika změnami. Nejcitelnější ztrátou byl pravděpodobně někdejší kapitán Jan Matějka, který se před sezonou rozhodl rozvázat spolupráci s klubem a přestoupit do Valašského Meziříčí. Draci v létě ztratili také svou brankářskou jedničku, bývalý trenér Aleš Flašar si s sebou do ostravské Poruby přivedl Hynka Kůdelu. Momentálně nejproduktivnějšími hráči na šumperské soupisce jsou se třemi kanadskými body Lukáš Králík (2+1) a stálice Draků Daniel Vachutka (1+2).
   
  SHK Hodonín

  Drtiči se nacházejí na zcela opačném pólu tabulky než jejich protivník. Průběžnému hodnocení soutěže vévodí s devíti body, avšak na rozdíl od Šumperských ještě neměli volný los, který je čeká tuto sobotu. Vedení hodonínského klubu před startem druholigového ročníku vyhlásilo útok na postup do první ligy a Jihomoravané zatím tyto předpoklady naplňují. Soutěž je ale teprve na svém začátku, tudíž je brzy na předčasné soudy.

  Oba dnešní soupeři se v posledním mistrovském utkání postavili dalšímu z adeptů na postup – ostravské Porubě. Nutno podotknout, že Hodonínským vyšlo tohle střetnutí mnohem lépe, když v sobotu brali po výhře 5:3 všechny body. Cesta k úspěchu ale byla trnitá, hráči Baníku sice vedli po zdařilém brejku Víta Černohouse, ale na začátku druhé třetiny měli navrch hosté, kteří otočili utkání zásluhou dvou branek Vladimíra Luky. Drtiči ale dokázali skórovat čtyřikrát v řadě, tři minuty před koncem základní hrací doby odskočili Seveřanům na rozdíl tří branek, na což Ostravané nestačili reagovat.

  Slovácký celek před startem druholigového ročníku mocně posiloval, obranné řady doplnili Zbyněk Žabčík (Val. Meziříčí), Jan Sedlák (Technika Brno), Pavel Mojžíš (Vsetín) nebo Jakub Peslar (Poruba). Z nedaleké Skalice se k týmu připojil slovenský forvard Michal Romančík, navrátilec z Francie Jakub Sajdl a také Ondřej Stehlík z brněnské Techniky. V brankovišti Drtičů zůstává i nadále vyrovnaná dvojice Zdenko Kotvan – Ondřej Haloda. Nejvíce kanadských bodů dokázali ve třech utkáních posbírat Jakub Kadlec (4+2) a Michal Romančík (5+1), v obranných řadách je nejproduktivnějším hokejistou Jakub Peslar (1+3).
   
  Rozhodčí
  Dnešní utkání řídí jako hlavní rozhodčí Vojtěch Král (Rosice), na čárách mu budou asistovat pánové Jan Kleprlík (Brno) a David Urubčík (Hlinsko).
   
   

  Tomáš Chramosta

  Branky a nahrávky:


  SHK Hodonín:
  Draci Šumperk:

  Rozhodčí: Král – Kleprlík, Urubčík