HC Plzeň – Č. Budějovice 11:0 (kon.)
HC Plzeň 1929
11:0 (3:0, 4:0, 4:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 16.02.2018, 17:00 • Home Monitoring Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

V Home Monitoring Aréně máme dohráno, spokojenějším mohou být Plzeňští, kteří si z dnešního duelu odnášejí po skvělém výkonu všechny tři body.

V první třetině dnešního mače byli jasně lepší plzeňští hokejisté, kteří během prvních pěti minut nasázeli do branky Motoru hned tři góly. Již po pár sekundách hry otevřel skóre Václav Adamec, na jeho trefu navázali svými slepenými zásahy Dominik Soukup a Milan Steinbrücker.

Ve druhé třetině pokračoval nastolený trend, domácí přidali další čtyři branky, když se postupně na začátku prostřední třetiny trefili Daniel Kuchárik a Adam Ženíšek. Po polovině hrací doby přidal další gól po pěkné akce Marcel Marcel, poté se trefil znovu Daniel Kuchárik, který využil přesilovku.

Ve třetí části Tomáš Hollar, David Jiříček a Dominik Soukup dokonali desítku. Indiáni však nezastavovali, jedenáctý gól si připsal Daniel Kaiser.

Ze západu České republiky je to pro dnešní večer všechno, velice děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek pátku. U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (19:00:46)

58:12
    Západočeši se drží v útočném pásmu, ale spíš si jen přihrávají, kontrolují puk. Ani jeden celek se do zakončení nežene.

57:32
    Zakázané uvolnění Motoru vrátí hru do útočného pásma Plzně. Nyní už se duel opravdu jen dohrává.

56:40
    Pěkná rána v podání Tomáše Hollara z levé strany pořádně protáhla gólmana Lidáka, ten puk efektně zastavuje do lapačky.

55:08
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí ještě pořád nemají dost, na světě je jedenáctá trefa. DANIEL KAISER se z prostoru mezi kruhy trefil přesně! Asistence: Stanislav Vajner a Milan Steinbrücker.

54:08

53:38
    Modrobílí se stále drží v útočné třetině, ale chybí jim přesnější střelba. Ale asi jim to moc nevadí.

53:05
    Indiáni zkouší v útočném pásmu různé parádičky, zatím ale třetí přesilovky nevyužili.

52:08
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Martin Lidák – 2 min., podražení). Trest odpyká Yahor Hrakholski.

51:18
    Velká šance i na druhé straně! Matouš Masopust dvakrát pálil z blízkosti na Čecha, ten zatím drží čisté konto.

49:58
    A desítka je na světě! Takovou čepuje DANIEL KUCHÁRIK. Domácí útočník vystihl hostující rozehrávku, následně si pohrál s Lidákem, kterého překonal krásným forhendovým blafákem. Bez asistence.

48:28
    Už jen jedna trefa zbývá indiánům k dokonání desítky. Další přesilovou hru využívá střelou od modré čáry domácí DAVID JIŘÍČEK! Asistence: Dominik Soukup.

48:12
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Yahor Hrakholski – 2 min., sekání).

47:56
    Matyáš Fousek nahodil od mantinelu puk na domácí klec, gólman Čech byl velmi pozorný, touš odrazil vyrážečkou.

46:32
    Tohle byl trochu záhadný gól Plzně, po několika odrazech kotouč zapadl k tyčce hostující branky. Šťastným střelcem osmé trefy indiánů je TOMÁŠ HOLLAR. Asistence: Dominik Soukup a Jan Slanina.

45:44
    Daniel Kaiser po rychlém brejku střílel těsně nad branku Motoru, odražený puk si zkušeně pohlídal gólman Martin Lidák.

45:27
    Hra se poprvé ve třetí části přesune ke Karlu Čechovi, indiáni totiž poslali puk jen na icing.

44:57
    Milan Steinbrücker se snažil dorazit pokus Maláka od modré čáry, ale Lidák se však dostal na zem, puk rychle ukryl pod svou lapačku.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 1. Adamec (Ženíšek, Kuchárik), 4. Soukup (Slanina), 5. Steinbrücker (Ženíšek), 21. Kuchárik (Ženíšek), 23. Ženíšek (Pánek), 34. Marcel (De Sousa), 36. Kuchárik (Adamec, Páník), 47. Hollar (Soukup, Slanina), 49. Jiříček (Soukup), 50. Kuchárik, 56. Kaiser (Vajner, Steinbrücker)

HC Plzeň 1929: Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík (A), Pánek (C), Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina (A), Soukup, Hollar, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička
    HC Motor České Budějovice: Lidák (Kadlec) – Jasečko, Dvořák, Cibulka, Pavlát, Hail – Masopust (A), Hrakholski, Michal (C), Dub, Hanák (A), Ryba, Fousek, Březina, Lukeš, Anderle

Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Tvrdík