Finsko – Švédsko 4:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko 4:2 (kon.)
Česko
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Švýcarsko
Středa 14.02.2018, 18:00 • ČPP Aréna Hradec Králové • Turnaj pěti (U19)

Ode mě je to pro dnešek už úplně všechno. Pěkný Valentýnský večer, ať už ho strávíte romantickou večeří či sledováním fotbalové Ligy mistrů. (20:05:33)

Je dobojováno, Česká republika vítězí nad Švýcarskem 4:2. Nutno říct, že jde o naprosto zasloužený výsledek, protože po první bezbrankové třetině se český výběr rozjel a jednoznačně přehrával svého soka. Dvěma brankami se ve svém premiérovém zápase prezentoval Jakub Navrátil, který se po zásluze stává také hráčem zápasu.

59:13
    Teď už to vypadá s českým výběrem dobře. Necelou minutu před koncem totiž je v útočné třetině a nechce půjčit puk soupeři.

58:25
    Krásná akce českého týmu končí střelou těsně nad bránu Zaetty.

57:58
    Síly na ledě se ale vyrovnávají. Po obrovském tlaku před Škarkem je za sekání vyloučen Jan Petrig.

57:22
    Navíc bude hrát přesilovku po faulu Ondřeje Chrtka, který krosčekoval soupeře.

57:07
    Švýcarsko je v plném počtu a má ještě necelé tři minuty na to, srovnat stav zápasu.

56:19
    Nejaktivnější byl Oscar Flynn, ale jeho dělovka skončila nad.

56:02
    Češi už rozestavěli svůj přesilovkový vzorec a ostřelují Zaettu.

55:17
    Hráči ze země helvétského kříže se v oslabení opět hnali kupředu, ale nakonec je zatavuje ofsajdové postavení.

54:41
    Mick Schüpbach jde pykat na trestnou lavici za sekání.

54:00
    Kombinace až do kuchyně v podání českého týmu pouze zázrakem nekončí pátou brankou. Netuším, co se mohlo stát, že puk neskončil ve zcela odkryté bráně.

53:30
    Švýcarsko udělalo chybu v rozehrávce, ale stihlo ji na poslední chvíli napravit.

52:42
    Zaetta si poskočil v bráně a natahoval se po vysokém puku, jenže na něj lapačkou nedosáhl, a tak mohou dál tlačit Češi.

51:50
    Jakub Pour napřáhl z mezikruží, kde dostal hodně prostoru, ale svojí jedovkou netrefil zařízení.

51:06
    Nicolas Müller si krásně zpracoval puk ve středním pásmu ze vzduchu a ujížděl sám na Škarka. Pokusil se o zakončení jednou rukou, ale to mu bylo na poslední chvíli zmařeno.

50:35
    Nečas kombinoval se spoluhráči, ale pak ztratil stabilitu.

50:03
    Střela od levého mantinelu byla někde v brankovišti sražena dvojicí hráčů, takže na Zaettu neprošla.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 27. Kaut (Hrabík), 27. Navrátil (Kvasnička, Galvas), 41. Machala (Chrtek), 45. Navrátil (Flynn, Galvas) – 25. Müller (Leuenberger, Brunner), 49. Vouardoux (Döpfner.)

Česko: Škarek (Kolář) – Kvasnička, Galvas, Buchtela, Mikyska, Gaspar, Zelingr, Kunst, Václavek – Kaut "C", Nečas "A", Hrabík – Pour, Chrtek, Machala "A" – Toman, Flynn, Navrátil – Jirásek, Rousek, Eret. Trenéři: Václav Varaďa, Rostislav Vlach.
    Švýcarsko: Zaetta (Schmid) – Matewa, Geisser "A", Burger, Brunner, Vouardoux, Schüpbach, Wüthrich, Widmer – Eggenberger "C", Müller, Brüschweiler – Simic "A", Lehmann, Derungs – Petrig, Leuenberger, Döpfner – Riat, Tanner, Wyss. Trenér: Camichel Corsin.

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Kis, Rampír