Finsko – Švýcarsko 6:2 (kon.) | Česko – Německo 9:2 (kon.)
Česko
9:2 (2:0, 4:0, 3:2)
Německo
Neděle 18.02.2018, 16:00 • ČPP Aréna Hradec Králové • Turnaj pěti (U19)

Dámy a pánové, příznivci mládežnického hokeje, toto je z Turnaje 5 zemí reprezentací do 19 let z Hradce Králové vše. Všech deset utkání je odehráno, konečné umístění jasné a ceny předány.

Děkujeme za pozornost po celou dobu konání akce a přejeme hezký zbytek nedělního dne. (18:05:20)

Nejlepšími hráči utkání: Oscar Flynn – Thomas Reichel

Ani ve třetí třetině se brankostroj nezastavil, viděli jsme dalších pět gólů, „rozstříleli“ se také Němci. Ti se trefili dvakrát, domácí výběr je ale znovu předčil, připsal si totiž ještě tři trefy. Celkové skóre 9:2 přesně vypovídá o průběhu utkání. Za zmínku stojí ještě fakt, že čtyři čeští hráči si dnes připsali po třech kanadských bodech, další čtyři po dvou.

Střely ve třetí třetině:
    Česko – 11 (celkem 47)
    Německo – 10 (celkem 23)

59:03
    Zápas už se poměrně v klidu dohrává, o všem podstatném je rozhodnuto.

58:08
    To na druhé straně se ještě jeden čestný úspěch slavit mohl, obrana zapomněla na jednoho z útočníků, Kolář si prostor u tyče pohlídal.

57:34
    Teď už dochází k obléhání Neffinova království, zatím neúspěšně.

57:05
    Zatím se hraje ve střední třetině a nic tomu nenasvědčuje. To se však může hodně rychle změnit.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce Turnaje 5 zemí. Dočkáme se po několika vysokých výhrách také „desítky“?
    55:01 NAVRÁTIL - 9:2

55:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hezký pohled je nyní na českou hru a kombinaci. Flynn se nejprve několikrát dobře uvolnil, poté uviděl u tyče stojícího JAKUBA NAVRÁTILA. Posunul mu puk a za chvíli se k němu rozjel, aby spolu oslavili devátý gól v německé brance. Asistence: Oscar Flynn.

54:36
    Po dlouhé době německý výlet ke Kolářovi, ten je pozorný.

53:48
    To platí i nadále, česká reprezentace je nadále usazena v útočné třetině.

52:19
    Na německou bránu létají další puky, většina z nich z levé strany. Obrana týmu Tomase Schädlera dává svým protihráčům až příliš mnoho prostoru.
    51:28 MACHALA - 8:2

51:28
    Jen co se vrátil domácí hráč na led, Češi udeřili poosmé. Dvojice ONDŘEJ MACHALA – Martin Kaut o sobě dala zase znát. Oba si vyměnili kotouč, první dostal puk mezi kruhy od druhého a rychlou střelou překvapil Neffina. Asistence: Martin Kaut.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 6. Galvas (Chrtek, Kvasnička), 18. Dvořák (Pour, Hrabík), 25. Kaut (Machala, Mikyska), 27. Mikyska (Chrtek), 32. Hrabík (Machala, Kaut), 39. Navrátil (Toman, Chrtek), 42. Toman (Flynn, Navrátil), 52. Machala (Kaut), 56. Navrátil (Flynn) – 46. Reichel (Sander), 48. Pfeifer (Fischer, Mieszkowski)

Česko: Kolář (Škarek) – Kvasnička, Galvas, Kunst, Mikyska, Gaspar, Zelingr – Kaut, Hrabík, Machala – Pour, Chrtek, Dvořák – Toman, Flynn, Navrátil – Václavek, Eret. Trenér: Rostislav Vlach.
    Německo: Maurer (41. Neffin) – Farny, Bölke, Sander, Koziol, Hertel, Birner, Böck, Günther – Reichel, Wohlgemuth, Bullnheimer – Ehl, Brunnhuber, Bassler – Mieszkowski, Fischer, Pfeifer – Gams, Mühlbauer, Lillich. Trenér: Tomas Schädler.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka