Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Olomouc
Pátek 09.03.2018, 17:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:21:52)

Vyloučení v minutách 10:20

Je dobojováno! Domácí nedokázali udržet svůj jednobrankový náskok, který si vypracovali v první třetině, když jejich jediný gól zápasu vstřelil Pavel Sedláček.
    Olomouc se dočkal vyrovnání ve 32. minutě, kdy přežila oslabení 5 na 3 a pokračovala její klasická početní nevýhoda. Do hry se zapojil vyloučený David Ostřížek, který samostatný únik proti Kašíkovi proměnil.
    V poslední periodě poté otočil skóre ve prospěch Hanáků Miroslav Holec. Beranům nepomohla ani závěrečná powerplay a závěrečný tlak prakticky ani hosté nedopustili a po výhře 2:1 je děli jediná výhra od postupu do čtvrtfinále.

59:53
    Holec pálil od modré čáry do opuštěné klece, ale ocitl se v ofsajdu a vhazovat se bude v neutrální zóně. Tohle již hosté zvládnou.

59:32
    Knotek poté ze středního pásma mířil pouze vedle domácí opuštěné klece, ale tohle Olomouci vyhovuje.

59:20
    Knotek rychle pospíchal za pukem do útočného pásma, ale Freibergs byl u něj dříve a může opět se svým kolegy zaútočit.

59:01
    Domácí lavička si vybírá oddechový čas. Libor Kašík následně zůstává na střídačce a Zlín to zkouší v šesti lidech v poli.

58:45
    Další chytré vyhození hostů, kteří to zatím hrají velmi chytře. Nepouštějí soupeře do tlaku a vyhazují puky tak dobře, že se zakázané uvolnění nepíská.

57:55
    Zlínu se nedaří usadit se v útočném pásmu a Olomouc může podniknout další protiútok, což se vůbec Beranům do krámu nehodí.

57:18
    Jakub Galvas znovu jen posunuje kotouč šikovně do útočného pásma tak šikovně, že se icing pískat nebude.

56:40
    Nahození od modré čáry nakonec minulo Kašíkovu bránu a na tahu jsou znovu domácí, kterým zbývá něco málo přes tři minuty.

56:18
    Nepřesná přihrávka před bránu našla pouze hole olomouckých hokejistů, kteří kotouč vyvážejí vpřed.

55:44
    Eberle s Knotkem získali několik cenných vteřin v útočné třetině, což hostům bohatě stačí.

55:10
    Nakonec je pískáno zakázané uvolnění Zlína a brankářHanáků si může na chvíli oddechnout

54:48
    Po dalším vyhození Olomouce je opět Zlín nastěhovaný v pásmu soupeře, avšak Šťastný trefil z velkého úhlu pouze boční tyč.

54:05
    Konrád nyní i se štěstím zastavuje v rozkleku další ránu Zlína, který dělá, co může, aby duel dotáhl aspoň do prodloužení.

53:15
    Jan Káňa při přečíslení dvou proti jednomu nepřekonal Kašíka střelou z pravého kruhu a Zlín se tak může pokusit opět o vyrovnání.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 18. P. Sedláček (Klhůfek, Žižka) – 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Valenta, Žižka (A), Řezníček, Matějíček, M. Novotný – Okál, Šťastný, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Šlahař – Kubiš (A), Honejsek, O. Veselý (C) – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček.
    HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Geabuer, Zíka

Diváci: 7 000