Sokolov – Mor. Budějovice 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Děčín 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 6:2 (kon.)
Jablonec n/N – Vrchlabí 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 4:5 (po pr.) | SHK Hodonín – Šumperk 5:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:1 (1:0, 2:1, 2:0) Stav série: 1:0
HC Děčín
Středa 14.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Čtvrtfinále

Na ledovou plochu vyrazila rolba. To je znamení, že se v Kotlině už nic dít nebude. Já vám děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek týdne a u dalších přenosů se těším na počtenou. (20:13:17)

Bruslaři se zkraje třetí periody vrátili do tříbrankového vedení, když přesilovou hru využil David Michálek. To domácím přineslo na hokejky klid a zbytek zápasu už si pohlídali. I když měli hosté snahu s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, v koncovce se jim nedařilo. Naopak ještě pátý zásah přidal Luboš Voříšek a favorizovaný Havlíčkův Brod se ujímá v sérii vedení 1:0.

Střely na bránu: 38:23

59:50
    Bruslaři mají puk ve své moci a přihrávají si za hostující klecí. Lukáš Lavinger zasahovat nemusí.

59:27
    Tomáš Chlubna vyrotoval v rohu kluziště a přihrál Tomáši Semrádovi. Jeho rána zápěstím mířila do náruče připraveného Lukáše Lavingera.

58:30
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Navarra – 2 min., podražení).

58:26
    Michal Oliverius v předbrankovém prostoru trefil jenom brusle bránícího hráče a s očima v sloup se vrací zpět, aby si splnil své obranné povinnosti.

56:41
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Teď už je definitivně rozhodnuto. Bruslaři přidali z nenápadné akce pátý gól. Jan Milfait přihrál dopředu LUBOŠE VOŘÍŠKA. Ten se protáhl mezi dvojicí obránců a bekhendem nasměřoval kotouč mezi Lavingerovy betony! Asistence: Jan Milfait.

56:31
    Michal Oliverius měl namířeno za havlíčkobrodskou svatyni, ještě před první tyčí ale poslal přihrávku před brankoviště. Tam byli jenom hráči v červeném.

55:45
    Miroslav Třetina se do útočného pásma neprobil, puk ale neztratil a přihrál jej zpátky Tomáši Semrádovi. Domácí se stále drží na puku.

54:48
    Naopak domácí už se nikam zbytečně neženou. Mají nahráno a snaží se utkání kontrolovaně dovést do vítězného konce.

53:47
    Na hostujícím mužstvu je vidět snaha, ale ve finální fázi mu chybí troška klidu. Což je vzhledem k ubíhajícímu času zcela pochopitelné.

53:01
    Roman Navarra se prosmýkl mezi dvojicí obránců a dostal se do úniku! Akci zkusil zakončit střelou mezi betony, domácí brankář ovšem toto místo rychle utěsnil!

Do ochozů Kotliny si na dnešní utkání našlo cestu 1083 diváků.

52:31
    Medvědi i nadále operují v útočném pásmu, domácí brankář si připisuje úspěšný zákrok proti střele z levého křídla.

52:15
    Před Jaroslavem Haškem se otevřel prostor, kudy poslal ránu na bránu. Čeněk Novák puk jen vyrazil, Volrábova dorážka ale mířila mimo.

51:43
    Po dlouhé době se přerušuje. Vojtěch Šmíd z pravé strany nahodil puk před brankoviště, Lukáš Lavinger ale před Tomášem Chlubnou zavřel bránu.

50:47
    Hra plyne bez přerušení tak, jak to vyhovuje domácím, kteří drží pohodlný tříbrankový náskok.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 4. Endál (Třetina, Přidal), 33. Endál (Třetina, Přidal), 39. Endál (Třetina, Michálek), 44. Michálek (Endál, Milfait), 57. Voříšek (Milfait) – 40. Volráb (Hříbal, Hašek)

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj
    HC Děčín: Lavinger (Havlík) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Zajan, Volráb, Faigl, Oliverius (C), Chovanec, Petráš, Hašek (A), Zika, Navarra, Amirov

Rozhodčí: Josef Barek, Luděk Pilný – Martin Klouda, Michal Tasch