Toronto – Florida 4:3 (kon.) | Washington – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Colorado – Philadelphia 1:2 (kon.)
Vegas – Arizona 2:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 3:0
DRACI PARS ŠUMPERK
Čtvrtek 29.03.2018, 18:00 • Kooperativa Arena • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Finále

Konec série:

Třetí třetina rozhoduje o tom, že Poruba může slavit postup do závěrečné kvalifikační části a zároveň mistrovský titul v 2. lize skupině Východ! O výsledku rozhodla třetí třetina, ve které vstřelil vítězný gól Josef Fojtík. Hosté utkání zdramatizovali kontaktní brankou Jiřího Půhoného pět minut před koncem základní hrací doby a v dalším průběhu zápasu i hrou bez gólmana, ale Poruba dokázala tlaku odolat a tak může slavit. Celou sérii ovládla bez ztráty kytičky v poměru 3:0.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších online přenosů. (20:18:15)

59:53
    Sedm sekund dokonce a rozhodčí nařizuje vhazování ve středovém kruhu! Poruba je blízko postupu!

59:40
    Haas z kruhu netrefuje prázdnou branku!

59:31
    Geweise se dostal k puku na kruhu – vystřelil neskutečnou dělovku směrem na Kůdelu a ten k radosti domácího publika udržel kotouč ve výstroji.

59:24
    Puk přiletěl do boxu časoměřičů a uvidíme vhazování před brankářem domácího celku!

59:17
    Kotouč letí těsně vedle branky a místo gólu se píská zakázané uvolnění.

58:57
    Draci mají neskutečný tlak! Domácí pětice nestíhá v některých situacích s hosty bruslit a Kůdela musel zlikvidovat několik nebezpečných střel!

58:31
    Další zákrok domácího brankáře a hra se znovu přerušuje.

58:27
    Hosté vyhráli vhazování.

58:22
    Kůdela teď převedl důležitý zákrok, když dokázal udržet beton u ledu a přikryl kotouč.

58:04
    Svoboda mizí na střídačce a Šumperk to zkusí v šesti!

58:04
    Zakázané uvolnění domácích.

57:47
    Draci jsou za svou brankou a hledají skulinky v obranně domácích.

57:25
    Domácí teď před Kůdelou vystavěli obranný val.

57:25
    Oddechový čas pro hosty.

57:25

57:06
    Na protest hostující střídačky se bude čas vracet o tři vteřiny.

56:47
    A mohlo být vyrovnáno! Šumperští se teď dostali do dvou obrovský šancí! Při první byl hostující útočník příliš z úhlu, při druhé šanci, která vzešla z té první, dokázal Kůdela kotouč přikrýt.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 30. Káňa T. (Luka), 45. Fojtík (Káňa J.) – 55. Půhoný (Cink, Vachutka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Káňa J., Luka, Fojtík, Zdeněk, Finsterle, Zachar, Gelnar, Ollender, Káňa T., Jaroš
    DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Lakosil) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Skopal, Půhoný, Fischer, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Obadal, Kašík – Blaha, Wesley