Česko – Rusko 2:1 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:7 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:4 (0:3, 0:0, 1:1) Stav série: 1:4
HC Kometa Brno
Neděle 22.04.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za přízeň v letošní sezóně hokejové Tipsport extraligy a těším se znovu na začátku té následující. Mějte se hezky! (19:36:27)

Hráči Třince i Brna děkují svým příznivcům, za malý okamžik započne slavnostní ceremoniál, při kterém Oceláři obdrží stříbrné medaile za druhé místo a Kometa podruhé za sebou převezme Masarykův pohár.

Kometa se stále raduje u své branky, Oceláři čekají u své modré čáry. Hráči se pomalu sjíždějí do středního pásma aby si podali ruce.

Kometa dokázala obhájit svůj loňský úspěch a ziskem třináctého titulu se odpoutala od Jihlavy a dostala se do čela žebříčku získaných titulů.

Je dobojováno! Pátý finálový duel na svou stranu získala Kometa Brno, tým z jihu Moravy zapsal čtvrtý finálový bod a stal se mistrem České republiky v ledním hokeji pro rok 2018! Druhou místo berou Oceláři Třinec.

59:50
    Za Čiliakovou brankou končí letošní sezóna, Kometa se raduje!

59:01
    WERK ARENA sleduje poslední minuty utkání na nohou, fanoušci domácích děkují hráčům za letošní sezónu. Kometa začíná slavit mistrovský titul!

58:29
    Ondřej Kovařčík ze mezikruží trefil jen bránícího hráče, Kometa poslala kotouč do neutrální zóny.

58:00
    Dvě minuty do konce pátého finále a celé letošní sezóny. Oceláři dostali hru do útočného pásma, domácí se ale zatím nemohou dostat k žádné kombinaci.

57:31
    Třinecká rozehrávky byla sražena do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:21
    Oceláři se dostali do útočné třetiny, Marcinkův tečovaný pokus od modré ale Čiliaka nepřekvapil.

56:45
    Petružálkova bomba od modré skončila na Čiliakově vyrážečce, hosté poté poslali kotouč do středního pásma.

56:28
    Po icingu Komety se bude vhazovat před Čiliakem, Oceláři to ještě jednou zkusí se šesti bruslaři v poli!

56:20
    Dnešní utkání sleduje 5 200 diváků. WERK ARENA je vyprodaná!

56:20
    Kotel brněnských příznivců pomalu začíná slavit. Do konce utkání zbývají čtyři minuty a Kometa vede o tři branky. Oceláři ale ještě nic nevzdávají a zkoušejí něco se stavem udělat. Linhartův pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
    55:37 Hynek ZOHORNA - 1:4
    Zdroj: Hokejka TV

55:37
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hráči s drakem na hrudi nedokázali vybojovat kotouč v rohu hostujícího pásma, Krajíček poté zaváhal u vlastní branky a HYNEK ZOHORNA po Nečasově přiťuknutí poslal kotouč do prázdné třinecké branky! Asistence: Martin Nečas.

55:23
    Oceláři jsou zpět v útočném pásmu, Hamerlík je znovu na střídačce!

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 50. Jank (Polanský, Linhart) – 1. R. Zohorna (Hruška, O. Němec), 9. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 17. Mallet, 56. H. Zohorna (Nečas)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (21. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák (C), Dočekal – Vondráček.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Jan Hribik – Jiří Ondráček, Tomáš Pešek

Diváci: 5 200 (vyprodáno)