Slovensko – Česko U15 5:2 (kon.) | Švýcarsko – Kanada West 1:8 (kon.) | Polsko – Česko U16 0:9 (kon.)
Velká Británie – USA Red 1:7 (kon.) | Slovensko – Kanada East 5:7 (kon.) | Česko U16 – USA Blue 7:0 (kon.)
Česko U15 – Kanada East 7:6 (po pr.)
Česko U15
7:6 (2:3, 4:3, 0:0 - 1:0)
Kanada East
Pátek 29.06.2018, 21:00Junior World Cup Boys U16 • Skupina A

Nejlepšími hráči zápasu:

Josh LaFlamme (CAN) – Tomáš Lhota (4+3) (CZE) (22:43:09)

Neuvěřitelný zápas, plný emocí, šancí, gólů a překvapivých zvratů končí překvapivým výsledkem až v prodloužení v prospěch České republiky. Musí se uznat, že Češi hráli část zápasu opravdu dobře, bránili zodpovědně. A co neuhasila obrana, tak zachránil brankář(i). Toto byl závěr dne, který si musí každý fanoušek hokejabalu přát.

46:59
    Tým CZE U15 právě vstřelil branku! To byl krásný zápas, ve kterým vítězí domácí Česko. Nenápadná střela od modré střely z hole MIROSLAVA HÁLKA zaplavala až za nepozorného LaFlamma, který už leží jen bezmocně na zemi. Tento gól nečekal snad nikdo v hale. Asistence: Tomáš Lhota, Adam Šťastný

46:22
    Novotný to zkoušel mezi betony a mohl uspět, ale LaFlamme na poslední chvíli zaklapnul betony.

45:33
    Následnou střelu kanadského útočníka kryje Nistor ve své výstroji.

45:10
    Prodloužení začíná za Nistorovou bránou. Češi se nemůžou osvobodit.

45:01

Po prodloužení dojde na penaltový rozjezd a pojede se pět sad.

Češi se mohou radovat. V roli outsidera uhráli minimálně bod a o další se porvou v pětiminutovém prodloužení 4 na 4. Kanada měla také své šance rozhodnout duel, ale chybovala v koncovce, a tak přichází úplně první prodloužení na tomto šampionátu.

45:00

44:58
    Lhota mohl rozhodnout o vítězství dvě sekundy před koncem, jenomže LaFlamma nepřekonal.

44:16
    Novotný se málem dostal k zakončení, ale kanadská obrana ho nakonec zastavila.

44:11
    Česká republika si bere oddechový čas.

43:52
    Moore dostal nabito na ose hřiště a Nistor ho vychytal těžkým zákrokem lapačkou a zachránil naději svého týmu na body.

43:24
    Je to na hráčích vidět, jak náročné utkání se jedná. Myslím si, že hráči už jsou spokojení s výsledkem, jaký je.

42:38
    Chipman se snažil založit útok za modrou čárou, ale byl ozbrojen Hrochem.

41:20
    Náznak přečíslení, kde Lhota mohl přidat další gól, hasí bez problému kanadská obrana. Další pokusy Čechů už si pohlídal LaFlamme.

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 8. Lhota (Dostál), 13. Hálek (Lhota), 20. Lhota (Novotný, Taufer), 21. Lhota (Novotný, Taufer), 24. Lhota (Taufer), 25. Novotný (Lhota), 47. Hálek (Lhota, Šťastný) – 1. Wickie (Mairs), 1. Moore, 12. Baker (Chatman), 22. Wickie (Hillier), 26. Mairs, 28. Moore (Dean, Moore)

Česko U15: Bauš (Kuryviál, Nistor) – Jizba, Hálek, Hemžský, De Fin, Hroch, Hnyk, Horažďovský – Lhota, Taufer, Novotný – Pohl, Kubica, Kovařík – Kábrt, Dostál, Tichý – Štastný, Vohralík, Zíka
    Kanada East: LaFlamme (Forbes) – Broda (A), Burke, Doody (A), Olson, Parsons, Sexton, Spark, Turnock – Baker, Dean, Goymour, Hillier (C), Chatman, Chipman, Leclerc, Mairs, E. Moore, N. Moore, Stephenson, Wickie

Rozhodčí: Antoni Adam – Gabriel Hatala