Karviná – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Sparta – Slovácko 1:0 (kon.)
MFK Karviná
3:4 (1:1)
FK Mladá Boleslav
Neděle 05.08.2018, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 3. kolo

Z úvodního domácího utkání Karviné v sezóně 2018/19 je to vše, děkuji za pozornost. (17:20:37)

Karviná zůstává přikovaná ke dnu tabulky o skóre za Opavou a Duklou, které jsou také bez bodu. Mladá Boleslav se posunula na 12. místo, z tříbodových týmů má nejhorší skóre.

Žluté karty: 0-3

Gólová přestřelka v Karviné je u konce! Aktivní hra z obou stran pokračovala i po přestávce. Ačkoliv se zdálo, že více ze hry mají domácí, tak do šancí se dostávala Boleslav. Ladra ještě hlavou neuspěl, ale vzápětí Konaté uklidil odražený míč do volného místa v brance. Tento gól však domácí nesrazil, ihned dokázali vyrovnat hlavičkou Wágnera. Na kolenou se Slezané ocitli až po nešťastném vlastním gólu Janečky, který dezorientován hlavou přehodil vlastního brankáře. Výrazně otřesení domácí se delší dobu k ničemu pořádnému nedostali, naopak hosté měli možnosti k navýšení náskoku. Ladrovu střelu lapil Berkovec, Komličenko v tutové pozici pálil mimo, takže se radoval 7 minut před koncem Ladra, který zakončil rychlý brejk. Střídající Ramírez ještě dokázal zblízka zdramatizovat samotný závěr zápasu, ale ten už si hosté v klidu pohlídali a slaví první body v sezóně. Na ty naopak Karviná stále čeká a vzhledem k dalšímu losu začíná být její situace hned z kraje sezóny docela vážná.

90+4

90+4
    Hosté v poklidu hrají na útočné polovině a už se pravděpodobně nic nestane.

90+3
    Ačkoliv byl pískán jasně viditelný faul, tak za následnou hereckou vložku dostává Mareš žlutou kartu.

90+3
    Domácí nezvládají přechod na útočnou polovinu a vracející se Ramírez stáhl Mareše.

90+3
    Mareš na levé straně vybojoval vhazování. Ve skutečnosti ve 2. minutě nastavení.

90+3
    Janečka vrací míč hostům, kteří ho předtím zakopli právě kvůli Ladrovi. Ve skutečnosti se toto odehrálo ve 2. minutě nastavení.

90+3
    Poslední střídání Mladé Boleslavi. Ladra se zvedá ze země a kulhá ze hřiště, nahrazuje ho Mareš. Ačkoliv se toto stalo v 1. minutě nastavení, podle rozhodčího to bylo ve 3. minutě nastavení, takže omluvte tříminutovou přestávku v textu, která je pouze formální.

90
    Nastavují se 3 minuty. Diviš nedokázal nic vymyslet, když táhl brejk po levé straně.

90
    Pokus o dlouhý aut se domácím příliš nezdařil.

89
    Hosté začínají zdržovat.

87
    Rychlé střídání Karviné. Letiće nahrazuje stoper Dramé, který se ale postaví na hrot jako druhá věž k Wágnerovi.
    87. Eric RAMÍREZ - 3:4

87
    Karviná právě vstřelila branku!
    Naděje domácích ještě žije! Centr z levé strany chtěl zakončovat Wágner, po zmatcích před brankou nakonec přiťukl Jan Moravec míč ERICU RAMÍREZOVI, který propálil Šedu a snižuje! Asistence: Jan Moravec.

87
    Na centr z trestného kopu skákal Wágner, ale hlavou netrefil k zadní tyči.
    86. Šance Karviné na snížení, Šeda byl proti

Libor Štěpán

Branky: 45+2. Budínský (pen.), 58. Wágner (Tusjak), 87. Ramírez (Jan Moravec) – 23. Komličenko (Konaté), 56. Konaté (Ladra), 62. Janečka (vla.), 83. Ladra (Hůlka)

Karty:   39. Konaté (MBL), 45+2. Král (MBL), 90+3. Mareš (MBL)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:21.
    MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Janečka (C), Kocsis, Letić (87. Dramé) – Mertelj – Jan Moravec, Budínský, Panák (70. Ramírez), Tusjak – Wágner.
    Náhradníci: Pastornický – Šisler, Lingr, Weber, Dramé, Ramírez, Suchan.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš – Takács, Hůlka (C) – Přikryl (64. Jaroslav Diviš), Ladra (90+3. Mareš), Konaté (80. Křapka) – Komličenko.
    Náhradníci: Kamenár – Jaroslav Diviš, Kateřiňák, Hubínek, Mareš, Mebrahtu, Křapka.

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Horák

Diváci: 3 357