Pátek 03.08.2018, 18:30 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 3. kolo

Ofsajdy: 5 – 0

Fauly: 13 – 13
    Žluté karty: 1 – 1
    Červené karty: 0 – 0 (20:33:43)

Slavia i po třetím kole zůstává bodově stoprocentní, když poráží Opavu 3:1, utkání to ale bylo nakonec výrazně dramatičtější, než to dlouho vypadalo.

Sešívaní sedmdesát minut na hřišti naprosto dominovali, vypracovali si celou řadu gólových příležitostí a dvě se do té doby také ujaly. Obě měl na svědomí Josef Hušbauer, když se nejdříve parádně trefil do horního rohu opavské branky a krátce po změně stran proměnil pokutový kop za stažení Stanislava Tecla před opavskou brankou.

Slávisté pak mohli přidat i další branky, ovšem v sedmdesáté minutě se herní obraz zápasu zcela zlomil, Nemanja Kuzmanović neproměnil stoprocentní šanci, brankář Kolář pak dokázal vychytat i Jurečku, ovšem v 80. minutě už nestačil na povedenou střelu Kuzmanoviće z hranice pokutového území. V závěrečné desetiminutovce Opava dokonce dokázala Slavii několikrát nebezpečně zatlačit do jejího pokutového území, k senzačnímu vyrovnání už ale své snažení nedotáhla a vítězství Slavie v závěru nastaveného času potvrdil debutant Peter Olayinka.

90+3
    90+3. Peter OLAYINKA - 3:1

90+3
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávistům nejdříve potřetí v zápase zabránila ve skórování branková konstrukce, když Hušbauer střílel do tyče, míč se ale odrazil zpět ke slávistickému kapitánovi, jehož dvakrát tečovaná střela doputovala k PETERU OLAYINKOVI a ten při svém debutu dokázal přidat razítko na slávistické vítězství!

90+2
    Po rychlém útočném výpadu Slavie Coufal našel v pokutovém území hlavu Baluty, rumunský fotbalista ale nedokázal navázat na svoji branku proti Karviné a mířil mimo branku Viléma Fendricha.

90+1
    Volný kop i z útočné poloviny rozehrál brankář Fendrich a zadělal na další nebezpečnou skrumáž před brankou Slavie! Hosté ale vystřelit nedokázali a následně se neujal ani Jursův centr.

90+1
    Opava ve své snaze o vyrovnání bude mít ještě tři nastavené minuty naděje.

90
    Po Deliho faulu ve středu pole se hosté mohou opět nastěhovat k pokutovému území Slavie.

89
    Rychlý brejk Slavie Marko Radić zastavil jen za cenu žluté karty.

89
    Dnešní ligový souboj v Edenu sleduje 13 127 diváků.

89
    Před slávistickou branku tentokrát letěl centr z kopačky Zapalače, mířil ale mimo dosah hráčů ve žluto-modrém.

88
    Slávisté se po velmi nervózních minutách dokázali usadit s míčem ve středu hřiště a mohou šetřit cenné desítky sekund díky Kuzmanovićově faulu na Škodu.

86
    A další obrovská příležitost Opavy! Po vyhraném hlavičkovém souboji Puškáče se v pokutovém území ocitl osamocený Helebrand, svoji střelu ale nedokázal sklopit, aby se vešla pod břevno!

86
    Na Slavii mohlo být vyrovnáno! K obrovské senzaci hostům chybělo jen málo, když se nedokázali prosadit ve skrumáži před Kolářem! Slávistický brankář už ležel na zemi, když se míč odrazil k Jursovi, ten ale zády k brance vystřelit nemohla nakonec se nepodařilo vystřelit ani jeho spoluhráčům.

85
    Zajímavá choreografie hostujících fanoušků, ti se hromadně vysvlékli do půli těla a žlutými dresy mávají nad hlavami.

84
    Právě Olayinka si hned naběhl před Fendricha na dlouhé autové vhazování Coufala, ovšem výborně chytající opavský brankář míč udržel a ještě vybojoval Nigerijcův nedovolený zákrok.

83
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Václav Juřena.

83
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Peter Olayinka.

Ligový debut pro nejdražšího fotbalistu ligové historie, nigerijskou posilu Slavie z belgického Gentu.

Tomáš Kohlmann

Branky: 20. Hušbauer, 51. Hušbauer (pen.), 90+3. Olayinka – 80. Kuzmanović

Karty:   5. Ngadeu (SLA) – 89. Radić (OPA)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 15:8. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 13:13.
    SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer (C), Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (83. Olayinka) – Tecl (70. Milan Škoda).
    Náhradníci: Kovář – Frydrych, Kúdela, Baluta, Zelený, Olayinka, Milan Škoda.

Slezský FC Opava: Fendrich – Simerský, Radić, Hrabina – Jursa (83. Juřena), Janetzký (61. Jurečka), Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč, Smola (46. Helebrand).
    Náhradníci: Lasák – Helebrand, Zavadil, Juřena, Jurečka, Řezníček.

Rozhodčí: Houdek – Moláček, Caletka

Diváci: 13 127