Karviná – Sparta 1:3 (kon.) | Slovácko – Liberec 0:1 (kon.)
MFK Karviná
1:3 (1:0)
AC Sparta Praha
Sobota 10.11.2018, 14:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 15. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (16:07:39)

Sparta tímto vítězstvím potvrzuje třetí místo v tabulce a stahuje ztrátu na vedoucí duo Slavia – Plzeň na 4 body. oba celky ale budou zápas 15. kola teprve hrát. Karviná i přes porážku zůstává na 15. místě, ale nyní již pouze o skóre před Duklou.

Červené karty: 1-0

Ani ve druhém poločase nebyla v deseti hrající Karviná herně horším týmem, dokonce si dokázala vypracovat několik gólových šancí, ale s jejich proměňováním zůstala na štíru. Lingr zblízka, nebo Krivák hlavičkou po trestném kopu Čoliće mohli strhnout za vyrovnaného stavu vedení zpět na domácí stranu, ale nedokázali to. Sparta předvedla po změně stran výbornou produktivitu, neboť uspěla z prvních třech střel na branku. Nejprve v 51. minutě přesně hlavičkoval Uroš Radaković, v 72. minutě otočil zápas přesnou ranou zpoza vápna Nicolae Stanciu a definitivní rozhodnutí přišlo v 86. minutě ze správně nařízené penalty, kterou proměnil Srdan Plavšić. Karviná se za svůj dnešní výkon vůbec nemusí stydět, soupeře přestřílela, ale Sparta prokázala větší zkušenost v koncovce a proto vyhrála.

90+3

90+3
    Radaković zůstal ležet ve středu pole, ale hrálo se dál. Karviná se však k ničemu nedostala.
    90+2. Břevno! Zblokovaná rána Letiče málem zapadla do brány

90+2
    Karviná se ještě dostala před branku soupeře a centr téměř z brankové čáry dopadl na horní stranu břevna branky hostů.

90+1
    Zápas se dohrává, je rozhodnutý a na hřišti se nic zvláštního neděje.

90
    Nastavují se 3 minuty.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Adam Hložek.

89
    Na druhé straně neprokázal dostatek šikovnosti Ramírez a přes padajícího obránce se nedokázal dostat k míči.

88
    Brejk Sparty do otevřené obrany zakončoval z levé strany Stanciu, ale padající Berkovec stačil proti jeho ráně vytrčit ruku!

87
    Ba Loua se dostal do střelecké pozice před půlkruhem a silnější levačkou pálil k pravé tyči, Nita byl na zemi včas.
    86. Srdjan PLAVŠIĆ - 1:3

86
    Sparta právě vstřelila branku!
    V Karviné je definitivně rozhodnuto! SRDAN PLAVŠIĆ zachoval chladnou hlavu a z penaltového puntíku práskl míč po levé ruce Berkovce, který se natahoval marně!

85
    Byla nařízena penalta pro Spartu! Letić v souboji povalil Sáčka!

84
    Několik hraní rukou ve druhé půli nebylo pískáno, nyní ale po Smržově ruce ve sředovém kruhu je přerušena hra.

Libor Štěpán

Branky: 34. Budínský (pen.) – 51. Radaković (Vatajelu), 72. Stanciu, 86. Plavšić (pen.)

Karty:   57. Smrž (KAR), 81. Krivák (KAR) – 45+1. Pulkrab (SPA), 55. Civić (SPA), 76. Plavšić (SPA)   45. Budínský (KAR)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:13.
    MFK Karviná: Berkovec – Čolić (84. Wágner), Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr (80. Galuška), Letić – Guba (73. Ramírez).
    Náhradníci: Pastornický – Wágner, Galuška, Dramé, Ramírez, Suchan, Mertelj.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Radaković, Štetina, Civić (79. Costa) – Plavšić, M. Frýdek, Stanciu (C), Vatajelu (56. V. Vukadinović) – Pulkrab (89. Hložek), Tetteh.
    Náhradníci: Heča – Kaya, V. Vukadinović, Hložek, Costa, Wiesner, Mebrahtu.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Hrabovský