Slovácko – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Teplice – Příbram 0:0 (kon.) | Jablonec – Ostrava 4:0 (kon.)
Plzeň – Dukla Praha 4:0 (kon.) | Karviná – Liberec 2:1 (kon.) | Opava – Sparta 0:3 (kon.)
Slavia – Olomouc 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:0 (kon.)
MFK Karviná
2:1 (1:1)
FC Slovan Liberec
Sobota 27.04.2019, 17:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 30. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (19:13:15)

Karviná se dalším tříbodovým ziskem přiblížila čtrnácté Příbrami na dva body a hlavně třinácté Opavě na pouhé 4 body, takže přímou záchranu má stále více na dostřel. Náskok na poslední Duklu navíc navýšila již na 9 bodů a prakticky ji tak odsoudila k přímému sestupu. Liberec i přes porážku udržel šesté místo na základě lepších vzájemných zápasů s Mladou Boleslaví a bude tak hrát skupinu o titul. Bude se ale muset modlit, aby Slavia vyhrála pohár, jinak už téměř nemá o co hrát.

Do druhého poločasu vtrhla Karviná s cílem otočit zápas. Guba se ještě do šance nedostal, Wágner po nádherné uličce Ba Louy samostatný únik zadrbal, vzápětí Budínský pořádně protáhl Nguyena, ale pak už se domácí dočkali. V 56. minutě ukončil závaz po rohovém kopu poněkud prazvláštní střelou Lukáš Budínský, míč zapadl do branky a Slezané vedli. Liberec to probudilo k větší aktivitě, ale Kozák po Berkovcově podběhnutí centru hlavou těsně minul. To však bylo ze strany Slovanu vše. Sice se snažil soupeře zatlačit, ale to se mu příliš nedařilo. Sice létaly nějaké centry, avšak obránci si vše pohlídali. To domácí vypadali v brejcích nebezpečněji, avšak buď je zakončit vůbec nedokázali, nebo stříleli mimo. Přesto dovedli zápas do vítězného konce a plný bodový zisk berou potřetí v řadě.

90+5

90+5
    Smrž pěknou kolmicí rozběhl Faška, před kterým skluzem odehrál do autu Kačaraba.

90+4
    Pázlerovi je máván ofsajd, exhradecký útočník se tomu hodně diví.

90+4
    Karviná v deseti, střídat už nemůže. Hybš vhazuje u vlastní branky.

90+3
    Ve středovém kruhu leží Lingr a musí být ošetřen. Vypadá to na hodně silné křeče. Na plochu musí nosítka.

90+2
    Berkovec vyběhl na Potočného centr z levé strany a sklízí aplaus publika.

90+1
    Lingr napříhl zpoza vápna, ale pravou tyč minul asi o dva metry.

90+1
    František Straka burcuje publikum k většímu povzbuzování, zatímco Faško šetří čas u levého praporku.

Nastavují se 3 minuty.

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Jan Pázler.

90
    Brejk Karviné 4 na 3, Budínský předal míč doleva Záhumenskému, jenže ten po dlouhém sprintu nezvládl ani vystřelit, ani přihrát, až nakonec fauloval.

89
    Slezané se v posledních minutách v poklidu brání a soupeře k ničemu pořádnému nepouští.

To vše před 2 722 diváky.

88
    Faško si na levé straně perfektně odstavil protihráče, ale nepřihrál úplně přesně Bukatovi. Domácí však zůstali u míče, Budínský si znovu chystal střelu na vápně, jenže trefil pouze Oscara.

87
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Martin Bukata.