Vítkovice – Žižkov 2:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 1:0 (kon.)
MFK Vítkovice
2:0 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Pátek 26.10.2018, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 13. kolo

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost. (19:44:06)

Vítkovice vyhrály i šestý domácí zápas v sezóně a stále jsou v pozici jediného týmu soutěže, který na svém hřišti neztratil ani bod. Po 13 kolech mají 21 bodů, což je více, než za předchozí dva podzimy dohromady, a posunuly se na šesté místo neúplné tabulky. Žižkov potvrdil pozici nejhoršího mužstva na hřištích soupeřů a zůstává na 15. místě. Pokud ale Táborsko vyhraje nad Znojmem, spadne pražský tým na samotné dno FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Fauly: 11-7

Druhý poločas byl úplně o něčem jiném než ten první. Vítkovice nastoupily mnohem aktivněji, vysunuly blok výše a začaly se jim dařit kombinace. Ruku v ruce s tím přišly také šance a tu druhou již po sedmi minutách hry zakončil Vladimír Mišinský po ideální přihrávce do prázdné branky. Na rozdíl od předchozích utkání pokračovali Ostravané po získaném vedení v aktivní hře. Žižkov se sice nevzdával, ale dostával se pouze ke střelám ze střední vzdálenosti. Před branku se prakticky nepodíval, všechny centry posbírali dnes velmi dobře hrající stopeři David Mikula a Václav Cverna. Definitivní rozhodnutí přišlo v 71. minutě po akci Tomáše Vasiljeva a druhém gólu Vladimíra Mišinského, tentokrát po krásném zpracování a tvrdé střele k tyči. Pražané se na žádnou odpověď nezmohli, za druhý poločas nevystřelili mezi tři tyče a zaslouženě odjíždí s prázdnou.

90+3

90+3
    Hosté ztrácí míč před domácí střídačkou a pravděpodobně se už nic nestane.

90+3
    Centr na přední tyč narazil na modrobílou hradbu. Následně přišel další Čermákův centr, se kterým si poradil Celba.

90+2
    Čermák pronikal podél brankové čáry, pokus o přihrávku byl sražen na roh.

90+2
    Rondić vybojoval na Mikulovi aut.

90+1
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Vladimír Mišinský, přichází Ondřej Cverna.

Nastavují se 3 minuty.

90
    Beňo se pokusil napálit z velké dálky míč, který předtím z levé strany prošel napříč šestnáctkou, trefil prvního dobíhajícího hráče.

89
    Výhoda pro Vítkovice hned podvou faulech, Ožvolda táhl brejk po levé straně, centr na zadní tyč zakončoval hlavou ve velmi těžké pozici Macej a nemohl do toho dátn větší razanci. Nic těžkého pro Hrubeše.

89
    Nově příchozí Beňo hned centroval před pokutové území, Macej byl dobře postavený a odkopává míč.

87
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází David Beňo.

87
    Ožvolda byl obrán o míč a hosté postupovali středem do zajímavé příležitosti, ale narazili na fantastického Václava Cvernu, který přečetl přihrávku na útočníka a zastavil ji. Ožvolda celou dobu zůstal ležet a po zakopnutí míče dostává důrazné varování od rozhodčího.

86
    Tento postupný útok Viktorce nevyšel, tak vrací míč od půlky až k brankáři, aby začala znovu.