Vsetín – Třebíč 0:0 (17:30) | Benátky n/J – Ústí n/L 0:0 (17:30) | Jihlava – Havířov 0:0 (17:30)
Motor ČB – Prostějov 0:0 (17:30) | Poruba 2011 – Litoměřice 0:0 (18:00) | Slavia – Kladno 0:0 (18:00)
Přerov – Kadaň 0:0 (18:00)
před zápasem
HC RT TORAX Poruba 2011
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 17.12.2018, 18:00 • Ostravar aréna - multifunkční hala • Chance Liga • 36. kolo
Vsaďte si: 1.9 4.3 3.1
Partner:
   
  Rozloučí se domácí se svým vítkovickým azylem vítězně a pořádně zabuší na bránu play off, anebo hosté protrhnou neúspěšnou sérii a spolu se svými věcmi si do autobusu na cestu přibalí i tři body? Na tyto a jistě i další otázky společně nalezneme odpovědi v pondělí 17. prosince od 18:00 hodin.

  Cena vstupného na toto utkání činí 70 Kč, děti do 15 let mají dokonce vstup zdarma. Vstup zdarma je stanoven také pro osoby ZTP či ZTP/P i jejich doprovod.
  (22:26:21)
   
  Co se týče dosavadních vzájemných střetnutí v této sezóně, jsou zatím stoprocentně úspěšní severočeši. Ti nejdříve v šestém kole zvítězili po divoké přestřelce v Ostravě 5:4 a stali se tak tehdy prvním týmem, který Ostravanům sebral všechny tři body. Druhá vzájemná konfrontace pak přišla v kole jednadvacátém, kdy litoměřičtí zvítězili 5:3.
   
  Lídrem Litoměřic je s pětatřiceti kanadskými body útočník Jan Kloz (16+19), který je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším obráncem je potom Aleš Pavlas, který z pouhých třiadvaceti zápasů nasbíral velice úctyhodných dvaadvacet kanadských bodů (4+18). Nejtrestanějším hráčem severočechů je obránce Patrik Marcel, který již stihl nasbírat závratných sedmdesát sedm trestných minut. Nejčastěji chytajícím gólmanem je Tomáš Král, jehož průměr obdržených branek po devatenácti odchytaných zápasech činí 2,88 a úspěšnost zásahů 89,17%. Naopak nejúspěšnějším litoměřickým maskovaným mužem je, alespoň podle čísel, Martin Michajlov. Ten si po deseti odchytaných utkáních drží velmi dobrý průměr 1,9 a úspěšnost zásahů 94,18%.
   
  Jak jsem již naznačil níže, drží si aktuálně litoměřický Stadion osmé místo Chanceligové tabulky. I severočeši ale velice často střídají výhry a prohry. Aktuálně drží svěřenci Davida Bruka a Daniela Tvrzníka sérii dvou proher v řadě, kterou by v Ostravě rádi prolomili. V souboji na druhém konci republiky je ale proti houževnatým nováčkům nečeká nic snadného. Diváci se tak mohou jistě těšit na souboj o osmičku se vším všudy.

  Borci z Litoměřic zatím v dosavadním průběhu sezóny nasbírali rovných padesát bodů, což jim stačí na prozatimní hájení poslední postupové pozice. Jejich náskok na devátou Horáckou Slávii z Třebíče však činí pouhý bodík a na tu pražskou pouhé dva. Na sedmý Přerov pak "Stadionisté" ztrácí body tři. Zápas v Ostravě tak pro ně bude stejně klíčový jako pro domácí.
   
  Lídrem Poruby je s jednatřiceti kanadskými body útočník Jan Káňa (12+19), který je zároveň společně s Petrem Kankem (12+4) nejlepším střelcem. Nejproduktivnějším obráncem je potom dvanáctibodový Ctirad Ovčačík (5+7). Nejtrestanějším hráčem ostravského celku je obránce Martin Matějíček, který již stihl nasbírat plných čtyřiačtyřicet trestných minut. Nejúspěšnějším a také nejčastěji chytajícím z trojice gólmanů je Daniel Dolejš, jehož průměr obdržených branek po dvaadvaceti odchytaných zápasech činí 2,94 a úspěšnost zásahů 92,25%. Hynek Kůdela odchytal zápasů jedenáct s průměrem 3,43 a úspěšností 90,03%.
   
  Výsledky porubského TORAXU jsou v poslední době jako na houpačce. Po třech vítězstvích přišla série tří porážek, kterou následně vystřídaly dvě výhry po sobě. V posledním zápase však svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně padli po přestřelce na třebíčském ledě v poměru 5:4, což jim znovu zavřelo cestu do vysněné první osmičky. Nyní ale ostravané nastoupí doma proti celku, který ono osmé místo zuby nehty drží a v případě úspěchu se na něj mohou dotáhnout na pouhý jeden bod.

  "Porubáci" aktuálně okupuíjí se šestačtyřiceti body jedenáctou příčku. Jejich náskok na dvanáctý Frýdek – Místek je dvoubodový, třinácté Benátky nad Jizerou už na ně však ztrácí bodů šestnáct. Jejich největšími konkurenty v boji o osmičku tak aktuálně jsou Litoměřice a dvojice Slávií z Třebíče a Prahy.
   
  V pondělí 17. prosince se v Multifunkční hale Ostravar arény odehraje zápas šestatřicátého kola Chance Ligy mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Stadion Litoměřice. Pro domácí celek se navíc bude jednat o poslední mač odehraný ve vítkovickém azylu. Příště se totiž v rámci domácího utkání svému soupeři postaví ve své, nově zrekonstruované, RT TORAX Areně.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
   

  David Kubatík

  Branky a nahrávky:


  HC RT TORAX Poruba 2011:
  HC Stadion Litoměřice: