Slavia – Frýdek-M. 0:2 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 7:0 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 3:2 (kon.)
Přerov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Vsetín 1:2 (po pr.) | Havířov – Kadaň 4:2 (kon.)
Jihlava – Poruba 2011 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 16.02.2019, 17:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga • 56. kolo

Z velmi důležitého zápasu v boji o play-off bere Přerov všechny tři body. Litoměřice v MEO Aréně jednoznačně doplatily na častá vyloučení, Zubři totiž všechny tři góly zaznamenali v přesilovkách. Z Přerova přeji hezký zbytek sobotního večera! (19:26:04)

59:40
    Zubři drží kotouč na svých holí, o jejich vítězství je rozhodnuto.

59:02
    Další faul Litoměřic, a tak Přerov bude v závěru hrát dokonce v pěti proti třem. Zbořilovu ránu náhradní brankář Michajlov vyrazil.

58:52
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Přemysl Svoboda – 2 min., podrážení).

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Zubři už nikam nespěchají a drží si svůj náskok.

56:55
    Brankář Král opouští scénu s trestem na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Přerov tak bude závěr zápasu hrát v přesilovce.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Král – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).

56:55
    Brankáři Královi teď ujely nervy, protože Davídka po šanci naprosto nesmyslně trefil vyrážečkou do hlavy, za což bude následovat trest.

56:24
    Doležal se dostal do šance po křídle, Král však jeho střelecký pokus vyrazil.
    54:42 Jakub NAVRÁTIL - 3:1

54:42
    Přerov právě vstřelil branku!
    Ale vteřinu před vypršením přesilovky se Zubři přece jen prosazují! Pšurný našel dobře postaveného JAKUBA NAVRÁTILA, který svoji střelu namířil přesně k pravé tyčce Královy brány. Pět minut před koncem tak Přerov vede o dva góly. Asistence: Roman Pšurný, Robert Černý.

54:18
    Novotný a Navrátil to zkoušeli z dobré palebné pozice, ani jedna rána však nebyla přesná.

53:10
    Přerov má k dispozici další přesilovku. Po Malinově střele nikdo z domácích hráčů nečíhal na dorážce, soupeř se tak zmocnil puku a vyhodil.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

52:20
    Davídek unikl po pravém křídle, ale přestože už byl hodně z úhlu, ještě nepříjemně zakončil.

51:25
    Korkiakoski zkoušel po stahovačce zakončil, ale Klimeš kotouč vyrazil. Po chvilce Zubři vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

50:04
    Hejcman v posledních vteřinách přesilovky prošel do útočného pásma, jeho střelu Král vyrazil maskou na ochrannou síť.

49:22
    Litoměřice se na chvíli osvobodily, ale Přerov znovu rychle zaútočil. Hejcman přihrál na Matouše Kratochvila, jehož střelu Král zneškodnil.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 7. Pala (Sikora), 22. T. Sýkora (Pala, Sikora), 55. Navrátil (Pšurný, R. Černý) – 28. M. Kadlec (Korkiakoski, Smetana)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Davídek – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – F. Dvořák, Moučka, Š. Kratochvíl – Tomi.
    HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Strejček, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek