Olomouc – Kometa Brno 0:0 (17:00)
před zápasem
HC Olomouc
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Kometa Brno
Sobota 22.09.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga (ČR) • 3. kolo
Vsaďte si: 2.8 4.2 2.2
Videopřenos na TV Tipsport
Partner:
   
  Podaří se Kohoutům skolit úřadujícího mistra? Nebo Kometa vykrade Plecharénu? To se ukáže v 17:00. (15:30:12)
   
  Vzájemná utkání:
  V uplynulém ročníku mezi oběma týmy platilo jasné pravidlo – Můj dům? Můj Hrad! Kometa ze vzájemné bilance vychází o něco lépe, protože se jí v Olomouci podařilo vybojovat alespoň jeden bod za prohru v prodloužení, zatímco doma Hanákům nedovolila ani branku. Kohouti nicméně mohou být hrdí hlavně na poslední utkání, kdy úřadujícího mistra potupili hned sedmi brankami.
  12. kolo: HC Kometa Brno – HC Olomouc 5:0
  25. kolo: HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:2p
  38. kolo: HC Kometa Brno – HC Olomouc 1:0
  51. kolo: HC Olomouc – HC Kometa Brno 7:2
   
  Nejproduktivnější hráč současné sezóny:
  Petr Kolouch (OLO) – 3b (2+1)
  Petr Holík (KOM) – 4b (1+3)
  Úspěšnost brankářů:
  Branislav Konrád (OLO) – 94,12 % (2 zápasy)
  Marek Langhamer (KOM) – 91,67 % (2 zápasy)
   
  Nejproduktivnější hráči uplynulé sezóny:
  Jan Knotek (OLO) – 30b (17+13)
  Martin Erat (KOM) – 46b (12+34)
  Úspěšnost brankářské jedničky v uplynulé sezóně:
  Branislav Konrád (OLO) – 90,53 % (48 zápasů)
  Marek Čiliak (KOM) – 91,60 % (37 zápasů)
   
  HC Kometa Brno (1. místo v uplynulé sezóně Tipsport extraligy)
  Kdo by si mohl loňskou sezónu pochvalovat více než úřadující mistr Tipsport extraligy… Přesto byla základní část pro brněnské o něco trnitější, než by se možná mohlo zdát. V tabulce se umístili až na pátém místě, se ztrátou sedmnácti bodů na první Plzeň, a dokonce tak ani nezačínali vyřazovací boje na domácí půdě. I tak je jednoznačně ovládli a po vítězství 4:0 na zápasy s Vítkovicemi a dvakrát 4:1 s Plzní a ve finále s Třincem si dokráčeli pro druhý mistrovský titul v řadě.

  Kometa v přípravě odehrála méně utkání než Olomouc, nevedla si však o nic hůře. Z šesti utkání se Brno radovalo hned čtyřikrát, porazilo i Spartak Moskva. Nestačilo jen na Slovan Bratislava a Amur Chabarovsk. Od začátku sezóny je zatím stoprocentní také Kometa, která porazila Chomutov i Plzeň.
   
  HC Olomouc (8. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)
  Olomouc v loňské sezóně měla jasný cíl, probojovat se do play-off, a to se jí také podařilo. Chvíli dokonce sahala také po přímém postupu z šestého místa, nakonec to však stačilo jen na místo osmé a předkolo, v němž změřila síly se zlínskými Berany. S těmi si úspěšně poradila ve čtyřech zápasech a postoupila do čtvrtfinále proti Plzni. S tou však podobně jako před dvěma lety prohrála 1:4 na zápasy.

  V přípravě Mora sehrála osm utkání s vyrovnanou bilancí čtyř výher a čtyři porážky. Především zápasy na domácím ledě Hanákům vycházely dobře a čtyři z pěti vyhráli. Pouze v tom posledním podlehli Zlínu v prodloužení. Po začátku extraligy Kohouti potvrdili své kvality a připsali si tři body proti Karlovým Varům i proti vícemistru z Třince. Teď pomýšlí na skalp úřadujícího mistra.
   
  Příjemný sobotní večer z olomoucké Plecharény. Ať už jste dnes večer měli jakékoliv plány, nechte je plavat a pojďte spolu s námi sledovat hokej, neboť nás čeká souboj mezi HC Olomouc a HC Kometa Brno.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
   

  Martin Vavruša

  Branky a nahrávky:


  HC Olomouc:
  HC Kometa Brno: