Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:0 (kon.)
Zlín – Liberec 2:7 (kon.) | K. Vary – Litvínov 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Třinec 2:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 28.09.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 5. kolo

A máme tu konec dnešního utkání, to rozhodl po svém úniku a blafáku před Novotným Viktor Hübl. To už je ode mne v tomto utkání vše, děkuji, že jste sledovali tento onlajn přenos a u dalších se budu těšit Jakub Mahr. (20:01:34)

Nejlepší hráči zápasu:
    HC Energie Karlovy Vary : Petr Šenkeřík
    HC Verva Litvínov : Jakub Petružálek

61:04 Viktor HÜBL - 3:4

61:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Lukeš po zachycení puku po šanci domácích vyslal VIKTORA HÜBLA za záda energetiků, ten svým blafákem překonal Novotného a ukončil tak toto utkání.

60:23
    Stloukal obdržel přihrávku před Januse a vystřelil, litvínovský brankář vyrazil ramenem do ochranné sítě.

60:01

Poslední třetina základní hrací doby přinesla nečekaný zvrat v podobě litvínovského vyrovnání. Petružálek se trefil ve 46. minutě střelou zleva na pravou tyč, ve 49. minutě na něj navázal Trávníček, který po přihrávce zpoza branky trefil mezeru mezi Novotného betony a vyrovnal. Poté se již skóre neměnilo a tak nás čeká prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Flek to ještě zkusil zajetím od modré do levého kruhu, před střelou byl však zblokován.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Šičák pálil od modré, před bránou ještě dorážel Gríger, puk však za Janusem neskončil.

57:48
    Kovačevič si stáhl puk v levém kruhu a chtěl vystřelit, do odpálení puku však nastrčil svou hůl jeden z chemiků a tuto šanci zastavil.

56:52
    Další útočná formace Litvínova zajela do útočného pásma, po chvíli se však podařilo karlovarským hráčům vyhodit.

Dnešní utkání sleduje 4545 diváků.

55:36
    Gríger se vrátil na led a hned ohrozil litvínovskou klec, svou střelou z pravého kruhu však minul.

54:18
    Po tvrdém zásahu v útočném pásmu na Energii zůstal ne ledové ploše ležet Dávid Gríger, po chvíli však v předklonu odjel v doprovodu spoluhráčů na střídačku. Vypadá to na zranění v oblasti pravé nohy.

53:43
    Kovačevič poslal puk od mantinelu, spoluhráči se snažili vysoký puk dostat za Januse, to se jim ale nepodařilo.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 8. Stloukal (Šenkeřík), 27. Flek (Šenkeřík, T. Rachůnek), 40. Kohout (O. Beránek) – 11. Myšák, 46. Petružálek (Gerhát), 49. Trávníček (M. Hanzl, Petružálek), 62. V. Hübl (F. Lukeš)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), L. Vágner, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík, Plutnar – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), T. Mikúš – Gorčík, Kverka, Stloukal.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Baránek, Hunkes, Kubát, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík – J. Černý, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – Trávníček (C), Gerhát, Matoušek – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Pešek, Špůr