Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.10.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 7. kolo

Ve třetí třetině se podařilo oběma týmům přidat po jedné brance. Ve 42. minutě poslal Liberec do dvoubrankového vedení Radan Lenc. Šest minut poté se podařilo Ondřeji Beránkovi snížit na rozdíl jedné branky. Energie tak prodlužuje sérii porážek.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Radan Lenc (LIB) a Martin Kohout (KVA).
    Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová. (19:51:02)

59:48
    Krejčí pálil od modré, ale trefil vlastního bránícího hráče.

59:08
    Filip Novotný opustil brankoviště a domácí to zkouší se šesti bruslaři!

58:46
    Liberec kotouče posílá zpět k brance Energie. Karlovarským se nedaří projít přes střední pásmo.

58:28
    Domácí se ještě pokouší o útok.

58:07
    Zakázané uvolnění Energie.

57:46
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:29
    Šenkeřík pálil od hostující střídačky, gólman Tygrů puk schoval.

56:49
    Za velkého nesouhlasu domácích fanoušků je odpískán ofsajd Energie.

56:22
    Martin Rohan za vlastní brankou s kotoučem čeká, až se vystřídá. Následně se puku ujímá Stloukal, který jej zaváží do útočné třetiny.

56:04
    Liberec hraje v plném počtu.

55:21
    Liberec se osvobozuje, ale domácí se znovu zastavují až před Willem.

54:27
    Ačkoli se energetici drželi v útočné třetině, po nepřesné přihrávce musí pásmo opustit.

54:03
    Ladislav Šmíd (LIB) odehrál vysokou holí a zasáhl Sebastiana Gorčíka, který se v průběhu komerční přestávky zvedá a odjíždí na střídačku.

53:53
    Lapšanského šance byla zastavena betonem Romana Willa.

52:49
    Karlovarským se podařilo zbavit se dotěrných hráčů Liberce a pokouší se rozjet útok.

52:16
    Kohoutova nahrávka nenašla svého majitele v podobě Petra Stloukala.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 28. Kohout (Šenkeřík, Stloukal), 48. O. Beránek – 8. Lenc (M. Kvapil, Bulíř), 31. M. Kvapil, 42. Lenc (P. Jelínek)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík, L. Vágner – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín, Kolmann, T. Hanousek, Maier – L. Krenželok (C), P. Jelínek, Ordoš – M. Kvapil (A), Bulíř, Lenc – L. Hudáček, Redenbach, Valský – M. Zachar, Lakatoš, Teplý.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Malý, Lhotský