Zlín – Plzeň 3:5 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 05.10.2018, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 7. kolo

Hokejisté si podávají ruce a domácí si za několik chvil užijí děkovačku se svými fanoušky. Z Mladé Boleslavi přejeme klidný večer a příjemný slunečný, ale také volební víkend. Na počtenou. (20:06:22)

Nejlepší hráči zápasu
    Jakub Klepiš (MBL)
    Jan Mandát (PCE)

Střely na branku:
    31:27

Pardubice měly ve třetí třetině mnoho šancí na to, aby minimálně vyrovnaly, a to zejména přesilovek. Jenže právě ty se jim nedařily. Bruslaři naopak ve třetím dějství vstřelili dvě branky, čímž si pojistili tříbodové vítězství.

59:28
    Zápas už se jen dohrává, boleslavští fanoušci ve stoje tleskají.
    58:07 Martin PROCHÁZKA - 4:2

58:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Hosté zaváhali ve středním pásmu, čehož využil unikající MARTIN PROCHÁZKA, jenž překonal Ondřeje Kacetla pod lapačku a přidal čtvrtý gól Bruslařského klubu. Asistence: Michal Vondrka.

57:50
    Boleslavští vyhodili puk, ale icing z toho nebyl. Hra plyne bez přerušení dál, což vyhovuje hlavně domácím.

57:26
    Bruslaři se osvobodili, ale hosté už jsou opět v pásmu. Kacetl stále zůstává v bráně.

57:05
    Petr Čáslava vyslal puk přes shluk stínících hráčů na Gašpera Krošelja, ten ale trochu viděl, protože kotouč zvládl vyrazit do rohu.

56:39
    Závěr třetí třetiny je stále dramatický, Pardubičtí se tlačí k domácímu brankáři a usilovně se pokoušejí vyrovnat.

56:24
    Kotouč skončil v ochranné síti, znovu se vhazuje před gólmanem Bruslařského klubu. Východočeši zatím brankáře neodvolali a hrají v pěti.

56:19
    Hokejisté Pardubic drží puk na modré čáře, kde si přihrávají.

55:58
    Pardubičtí jsou aktivní v útočném pásmu, Středočeši je ale zatlačili do rohu k mantinelu, kde se již několik sekund bojuje o puk.

55:42
    Domácí nahodili puk do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:32
    Čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby se vhazuje před boleslavským gólmanem.

55:32
    Rostislav Marosz byl blízko vyrovnání, ale puk po jeho střele trefil Gašpera Krošelja do masky.

55:01
    Boleslavští se dopustili zakázaného uvolnění.

54:50

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. Martin Procházka (J. Říha, Vondrka) – 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Pláněk, Němeček, J. Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava (A), Žejdl, Šťastný – Martin Procházka, Klepiš (C), Vondrka (A) – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, T. Knotek, P. Kousal.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Budík, Čáslava, Hrabal, Holland, Cardwell, Wishart, Trončinský – Rolinek (C), Bubela, Vondráček (A) – T. Svoboda (A), Marosz, Treille – Mandát, Poulíček, P. Sýkora – Koffer, Dušek, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 002