Třinec – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 12.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 9. kolo

Je konec. Kometa si dnes připíše na své konto další tři body po skalpu lídra tabulky. Brňané si své trefy rozložily rovnoměrně do všech třetin. V té poslední se prosadil od modré čáry Michal Barinka a poslal domácí do vedení 3:0. Hosté dokázali snížit nepříznivý stav necelých pět minut před koncem. Martin Hanzl vybídl Jakuba Černého, který mířil přesně k tyči. Ani přes velký nápor v závěru už ale hokejisté z Litvínova další branku nepřidali a tentokrát musejí přenechat všechny body svému soupeři.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jiří Hunkes a Karel Vejmelka. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera a z Brna opět na počtenou.

Střely na branku

Kometa: 25
    Litvínov: 24 (20:26:52)

59:54
    Puk je ve středním pásmu.

59:40
    Hosté stále drží pásmo, nebezpečnou teč nyní vyráží Vejmelka!

59:34
    Oddechový čas pro domácí.

59:34
    Vhazovat se bude znovu před Vejmelkou.

59:28
    Zaťovič to zkusil přes celé kluziště, minul ale odkrytou bránu.

59:07
    Hosté drží Kometu ve vlastním pásmu a ostřelují Vejmelku.

58:49
    Barinka si musí u mantinelu sbírat hokejku.

58:34
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Vejmelku.

58:22
    Janus opět míří na střídačku.

58:18
    Litvínovské snažení zastavil ofsajd.

58:12
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. V DRFG areně je vyprodáno.

58:00
    Janus na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

57:25
    Pohledná kombinace čtvrté brněnské formace. Čermák hledal před bránou Köhlera, puk ale nakonec zamířil na zadní mantinel.

56:45
    Rozjetého Holíka zastavil ve středním pásmu Lukeš.
    55:40 Jakub ČERNÝ - 3:1

55:40
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Po chybě domácích se dostal puk mezi kruhy na Hanzla, který ještě vylepšil pozici pro JAKUBA ČERNÉHO a ten trefil volný prostor u tyče. Asistence: Martin Hanzl, Jakub Petružálek.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 9. Štencel (P. Holík, Zaťovič), 40. Mallet (Hruška), 54. Barinka (R. Zohorna, O. Němec) – 56. J. Černý (M. Hanzl, Petružálek)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Langhamer) – Mikuš, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Hruška, Mallet – Kašpar, R. Zohorna, L. Horký – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Kváča) – Šesták, Hunkes, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Strejček – J. Černý, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Myšák – Trávníček (C), M. Hanzl, D. Tůma – Matoušek, Jurčík, M. Havelka.

Rozhodčí: Mrkva, Hribik – Lederer, Lučan

Diváci: 7700 (vyprodáno)