Třinec – K. Vary 2:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 02.11.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 16. kolo

My se s onlajn přenosem z utkání Tipsport extraligy z třinecké Werk areny přihlásíme již v neděli, kdy Oceláři doma hostí liberecké Bílé Tygry. Do té doby příjemný víkend! (19:41:53)

Statistiky utkání:

Střely na branku 37:16
    Střely mimo 9:4
    Zblokované střely 7:17
    Hity 16:6
    Vhazování 37:35

Třetí třetina utkání už žádný gól nepřinesla. Hosté se snažili o útočnou produkci, měli několik velice nebezpečných akcí a závarů. Na konci čtvrté minuty závěrečné třetiny měl dobrou šanci Kohout. Rychlou akci dva na jednoho se rozhodl zakončit sám, ale buď s přispěním třineckého brankáře, nebo přímou střelou pouze orazítkoval zadní skla. Velký tlak měli hráči Karlových Varů zhruba čtyři minuty před koncem. Vše odstartovala šance Grígera, který měl trochu místa na pravém křídle a jeho štiplavou ránu odrazil Hrubec jen nad sebe. Následoval několik desítek sekund dlouhý závar a mimo jiné bomba Podlipnika od modré do chumlu těl před brankou.

Jak se ve třetí části hry hosté prezentovali aktivní hrou a snahou se zápasem něco udělat, závěr se jim nepovedl. Poslední minutu zahájili s pukem na holi, dostali se do útočného pásma a odvolali brankáře. Po vhazování před Hrubcem se už ale vůbec nedostali do zakončení, naopak Třinečtí několikrát vyhodili puk mimo svou třetinu a uhájili nejtěsnější náskok. Šnůra výher Karlovarských se tak přetrhla po šestém korálku, Oceláři si připisují na své konto další tři body a celkově sedmou výhru za tři body s tímto soupeřem v řadě.

Nejlepší hráči: Ethan Werek – Filip Novotný

59:50
    Buly vyhrál Třinec, hosté se dostali několikrát k puku, ale vůbec se už nedostali do ofenzivní akce. Naopak Ocelářům se povedlo několikrát dostat puk z vlastního pásma a už to asi dobojují.

59:27
    Oddechový čas pro hosty.

59:27
    Werekův pokus do prázdné branky končí vedle, hra se stěhuje před Hrubce. Hosté si vzali time out.

59:14
    Novotný na střídačce, hosté hrají v šesti!

59:00
    Puk zpoza vlastní branky rozehrávají Energetici.

58:39
    Adamský střílí z pravého kruhu do Novotného masky.

58:01
    Do útoku se dral Beránek, ale puk mu uzmul Chmielewski. Následně z první střílel Ondřej Kovařčík a Novotný měl co dělat, aby puk ramenem vytěsnil.

57:11
    Hrňovu střelu schoval do lapačky Novotný a zakládá další útok spoluhráčů.

56:44
    Gríger po otočce střílí těsně vedle. Následně zblokoval Flekovu střelu Matyáš.

56:10
    Pokračuje tlak Energie. Podlipnikova bomba skončila těsně vedle.

55:51
    Gríger byl na pravém křídle celkem osamocen a jeho štiplavou přihrávku vyrazil Hrubec jen nad sebe.

55:32
    Oceláři se snaží forčekovat, puk je ale na holích Energie, momentálně za brankou Novotného.

55:00
    Chmielewského přihrávku nesebral Ondřej Kovařčík na pravém křídle, Oceláři ale získali pásmo.

Dnešní utkání sleduje 4 614 diváků.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 7. Werek, 8. Werek – 23. Balán (Kohout, Plutnar)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Krajíček (C), Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera, Adámek – Martin Růžička (A), Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, V. Hanzlík

Diváci: 4 614