Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (3:2 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 3:0 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 16.11.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 19. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:33:04)

Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička (1+1) – Petr Holík (1+2).

Šlágr kola končí vítězstvím Ocelářů v prodloužení! Třinecká WERK ARENA viděla skvělý hokej se spoustou branek, několika obraty ve skóre a vypjatou atmosférou. Domácí tři ze svých čtyř branek dali v přesilových hrách, což Slezanům zajistilo zisk dvou bodů.

61:31 Erik HRŇA - 4:3

61:31
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři unavili brněnskou trojici, začali střílet a nakonec se dočkali vítězné branky! Tomáš Marcinko před Vejmelkou šikovně tečoval střelu Lukáše Krajíčka, na což ještě brankář Komety zvládl reagovat. Na dorážku ERIKA HRNI už ale gólman Brna nedosáhl! Bez asistence.

61:13
    Martin Růžička od modré trefil horní tyč Vejmelkovy branky!

60:37
    Oceláři početní výhodu zahájili nepřesnou střelou Krajíčka, SLezané stále drží kotouč.

60:21
    Martin Zaťovič chtěl Kváčovi clonit výhled proti Němcově střele, hostující útočník ale doslova zboural třineckého brankáře. Oceláře čeká přesilovka čtyř proti třem.

60:01

Divácky atraktivní bitva nemá po šedesáti minutách svého vítěze, duel tak po krátké pauze vstoupí do prodloužení.

Ve třetí periodě zaplněná WERK ARENA viděla po jedné brance na obou stranách. Oceláři se nejprve trefou Milana Doudery dostali do vedení, hosté ale v padesáté páté minutě odpověděli Petrem Holíkem. Do závěrečné sirény ještě Slezané měli několik slibných příležitostí, ani jedna se ale neujala.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    V další akci se ocitli domácí Adamský s Douderou, druhý jmenovaný ale nedokázal dorazit do sítě vyraženou střelu Adamského.

58:44
    Martin Růžička kličkoval v útočném pásmu, u modré čáry ale podklouzl a odevzdal kotouč soupeři.

58:16
    Werek mohl v útočném pásmu nejprve tečovat střelu Kovařčíka, kanadský útočník se následně dostal ke své střele. V obou případech ale zasáhl Vejmelka.

57:41
    Kašpar chtěl dlouhým pasem do útoku vyslat Horkého, přihrávka ale byla příliš dlouhá a puk skončil na zakázaném uvolnění.

57:26
    Svačina dostával pas do jízdy, v útočném pásmu se ale pozapomněl Galvinš, Svačina tak pro ofsajd nemohl hrát.

56:55
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. V brněnském pásmu neuspěli Hrňa s Růžičkou, na druhé straně pak Zaťovič.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 22. Roberts Bukarts (Martin Růžička, Hrňa), 24. Martin Růžička (Roberts Bukarts, Marcinko), 47. M. Doudera (Marcinko), 62. Hrňa – 18. Bartejs (P. Holík, Mueller), 31. Kašpar (Zaťovič, P. Holík), 55. P. Holík (Zaťovič)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Hrubec) – Krajíček (C), Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Adámek, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), Kusko – Dočekal, Hruška, Mallet – Plášek ml., R. Zohorna, L. Horký.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Frodl, Komárek

Diváci: 5 035