Chomutov – Liberec 2:4 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
HC Olomouc
4:5 (2:0, 2:4, 0:0 - 0:1)
HC Kometa Brno
Středa 26.12.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 29. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního večera. (20:37:23)

Střely na branku v prodloužení (celkem):
    Olomouc: 2 (28)
    Kometa: 1 (32)

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Jan Knotek (OLO) a Petr Holík (KOM).

I přestože Kometa po první třetině prohrávala o dvě branky, dokázala nepříznivý stav otočit. Následně sice Olomouc vyrovnala, ale Petr Holík v prodloužení dokonal svůj hattrick a získal pro Brno druhý, bonusový, bod.

63:25 Petr HOLÍK - 4:5

63:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané rozhodují dnešní utkání. Nejprve dokázal Konrád ve spolupráci se spoluhráči obrovský závar před svou brankou zažehnat, avšak nedokázal se dostat do pohody, a tak když se ke kotouči dostal PETR HOLÍK, tak si povyjel do lepší střelecké pozice a přisoudil hostům bonusový bod. Asistence: Martin Erat.

63:06
    Ostřížek proti dvěma protihráčům puk nevybojoval.

62:43
    Stejně tak i na druhé straně střela Zaťovičova.

62:27
    Jaroměřského střela od modré čáry postrádala přesnost.

62:18
    Rychlou střelou hned po přechodu do útočného pásma se Vejmelku snažil překvapit Tomeček, ale neúspěšně.

62:05
    Konrád pomáhá vyjetím z branky s rozehrávkou.

61:40
    Jerglova přihrávka Nahodila nenalezla, a tak Kometa otáčí hru.

61:24
    Jergl s pukem nabírá ve vlastním pásmu rychlost.

61:11
    Nyní již musel Vejmelka zasahovat proti Švrčkově střele.

61:03
    Strapáč s Burianem kombinují před Vejmelkou, ale chybí tomu střelba.

60:27
    Brněnský útok branku nepřinesl a hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

60:05
    Mueller přehrál na vhazování Knotka a Kometa se vydává do prvního útoku.

60:01

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, Mráz), 19. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek), 38. Ondrušek (Mráz, Laš), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) – 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 30. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 64. P. Holík (M. Erat)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek (A), Hlaváč, Dajčar – Ostřížek, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Strapáč, Podlaha – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný (C), Mráz.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Střondala, Süss.

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer