Plzeň – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:4 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:4 (kon.) | Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Pátek 18.01.2019, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 36. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (19:53:23)

Je dobojováno. Plzeň smázla hradecký Mountfield jasně 4:0, když v závěrečné třetině se dokázala ještě dvakrát prosadit. Nejprve vstřelil svou druhou branku Vojtěch Němec a účet dnešního zápasu uzavřel dvě minuty před koncem Jakub Pour. Dominik Frodl navíc udržel podruhé za sebou čisté konto.

59:50
    Diváci s plzeňskými hokejisty si užívají závěrečné vteřiny dnešního utkání.

59:19
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Eberle – 2 min., pozdní dohrání).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Tomáš Linhart – 2 min., sekání).

58:54
    Diváci by ji jistě přáli populárního bůra, ale Matyáš Kantner jejich přání nevyslyšel.

58:21
    Úmyslný ofsajd Mountfieldu.

Dnešní utkání sleduje 5359 diváků.
    57:49 Jakub POUR - 4:0

57:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Home Monitoring Aréna bouří počtvrté v zápase. Matyáš Kantner našel zpoza branky JAKUBA POURA, který trefil přesně k pravé tyči. Pro Poura je to navíc první branka v sezóně. Asistence: Matyáš Kantner, David Kvasnička.

57:00
    Před námi závěrečné tři minuty třetí třetiny, hosté se musejí pokusit o zázrak a smazat tříbrankové manko.

56:48

55:58
    Petr Kodýtek našel přesně mezi kruhy hostujícícho Matěje Chapulu, bývalý plzeňský hráč se dostal do rychlého brejku, ale střelou na první tyč Frodla nepřekonal.

55:00
    Denis Kindl z první trefil jen prvního hráče stojící před ním.

54:47
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Matej Paulovič – 2 min., sekání).

54:40
    Domácí jen vyhodili puk do středního pásma, to jim bohatě stačí.

53:20
    Hlavní rozhodčí je teď hodně benevolentní k některým zákrokům. Spousta zákroků už byla na hraně vyloučení, ale pokračujeme nadále v pěti hráčích na obou stranách.

52:02
    Jan Eberle zapnul vrtuly ve svých bruslích a dojel ztracený kotouč jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 20. V. Němec (Gulaš, Jones), 27. Kratěna (Jan Kovář, Kodýtek), 42. V. Němec (Kracík), 58. Pour (Kantner, Kvasnička)

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán (A), Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – D. Kindl, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Pour, Preisinger, Kantner.
    Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Graňák (C), Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Paulovič – Lessio, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, M. Chalupa – Rákos (A), Dragoun, Vopelka.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Jindra, Zíka