Pardubice – Olomouc 6:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 5:6 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC Olomouc
Neděle 20.01.2019, 15:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 37. kolo

Souboj dvou trápících se týmů ovládlo jasně domácí Dynamo, které porazilo Olomouc rozdílem čtyř branek a na domácím ledě vyhrálo po dlouhých dvanácti zápasech, a to poprvé od začátku října. (17:23:27)

59:46
    Pardubičtí dohrávají zápas v klidu s pukem na svých hokejkách.

59:09
    Machala se řítil do samostatného úniku, v tom ho zastavil Jan Jaroměřský, když ho podrazil. Machala se zlobí, že místo trestného střílení přišel pouze dvouminutový trest.

58:46
    Perret pošetřil čas s pukem v olomoucké třetině u mantinelu, nyní už ale pardubičtí hokejisté musí zase rychle zpět do obrany.

Dnešní utkání sleduje 5614 diváků.

57:57
    Pardubičtí jeli v oslabení sami dva na brankáře Lukáše, Machala předložil puk Poulíčkovi, ten ho nedokázal zvednout nad beton brankáře!

57:34
    Dynamo začalo oslabení vyhozením po mantinelu přes celé hřiště.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., nedovolené bránění).

56:51
    Dušek zavezl puk do pásma po pravé straně, následně ho po otočce poslal za bránu, kde se ho ujali hosté.

55:47
    Olomouc se hned po vhazování před vlastní brankou vydala do útoku, sražená střela Strapáče od modré skončila v ochranné síti.

53:52
    Ondrušek si vyjel s pukem z pravé strany na osu hřiště, s jeho zakončením si Klouček v pohodě poradil.

52:57
    Jaroměřský střílel od modré metr vedle brány, Olomouci se ještě povedlo na chvíli získat puk zpět, ale do zakončení se nedostala.

52:22
    Budíkovo bekhendové nahození z pravé strany se snažil dojíždět Horký, Lukáš v pohodě vyrazil puk betonem k mantinelu.
    50:45 Luboš HORKÝ - 6:2

50:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí ale rychle odpovídají a betou si své čtyřbrankové vedení zpět. Jaroměřský chyboval v rozehrávce ve vlastním pásmu, toho využil napadají Perret a nahrál mezi kruhy LUBOŠI HORKÉMU, ten se svou první střelou neuspěl, ale puk se k němu odrazil zpět a podruhé už Lukáše překonal. Asistence: Jordann Perret.
    49:27 Aleš JERGL - 5:2

49:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se alespoň mírně dostávají na dostřel po rychlém útoku, kdy Knotek našel z levé strany před brankou najetého volného ALEŠE JERGLA, tomu už jen stačilo nastavit hokejku a puk byl v síti. Asistence: Jan Knotek.

48:43
    Irgl přejel s pukem do útočné třetiny příliš pozdě, píská se ofsajd Olomouce. Ještě před vhazováním ve středním pásmu následuje komerční přestávka.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 7. Ihnačák (Mandát, Eklund), 25. Cardwell (Poulíček, Děrvuk), 38. Hovorka (Marosz, Rolinek), 43. Hovorka (Ihnačák, Marosz), 43. Perret (L. Horký), 51. L. Horký (Perret) – 30. J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský), 50. Jergl (J. Knotek)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Porseland – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Poulíček – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Dušek, Machač.
    HC Olomouc: Lukáš (Brož) – Vyrůbalík, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček – Jergl, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Handl – Mráz, Skladaný, Laš.

Rozhodčí: Kubičík, Sýkora – Malý, Pešek