Pardubice – Olomouc 6:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 5:6 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 3:1 (kon.)
Mountfield HK
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 20.01.2019, 17:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 37. kolo

Ode mne je to pro dnešní den již vše. Přeji vám pěkný zbytek neděle a úspěšný vstup do nového pracovního týdne. Příště se budu opět těšit na parádní hokej, zatím na počtenou. (19:36:01)

Nejlepší hráči utkání:

Mountfield Hradec Králové – Mislav Rosandić
    HC Vítkovice Ridera – Jan Výtisk

Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

Mountfield Hradec Králové – 11 (32)
    HC Vítkovice Ridera – 3 (19)

Zápas ze špičky extraligové tabulky je u konce. Hradec poráží Vítkovice zaslouženě. Od druhé třetiny byl lepším celkem a svou převahu zvládl potvrdit i několika góly. Ridera hrála dobře především v prvním dějství, ale pak se z ledu vytratila, od druhé části zaostávala, jenže stále ztrácela jen jednu branku. Pojistku na výhru přidali Lvi až v 56. minutě po nádherné individuální akci Lucase Lessia. Ostravané se v závěru sami připravili o možnost vytvořit si poslední nápor a Mountfield tak pohodlně dokráčel ke třem bodům. Východočeši přeskakují svého dnešního soupeře v extraligové tabulce a jsou třetí se stejným bodovým ziskem jako druhý Liberec.

59:49
    Zámorský ve středu kluziště kontroluje hru, odváží kotouč za vlastní bránu, předává ho Koukalovi a utkání nám končí!

59:27
    Lvi poslali touš do brankoviště Bartošáka, kde se snažil dorážet Vincour, ale gólmana celku z Ostravy nepokořil.

58:59
    Kapitán vítkovické Ridery inkasuje dvě trestné minuty za podrážení a už sedí na trestné lavici.

58:49
    Vítkovice jsou kompletní, ale už je jim signalizován další trest, Olesz podtrhl jednoho soupeře.

58:34
    Hradec uzamkl soupeře v jeho pásmu, ale zatím se zakončením nijak nespěchá a hledá ideální pozici.

57:58
    Cibulskis to zkusil z levého kruhu, ale Bartošák byl tentokrát na přední tyči pozorný.

57:34
    Východočeši se nyní nemohou dostat do třetiny soupeře, ale to jim příliš nevadí, chtějí držet puk.

56:51
    Jakub Lev dnes dohrál. Nejprve nevybíravě atakoval Rosandiće, za což dostal zasloužené dvě minuty za hrubost. Následně si dovolil pár slov k sudím, a tak dostává deset minut osobního trestu za nesportovní chování, dnes již na led nevkročí. Trest odpyká Stránský.

56:38
    Hradec rychle přenesl hru na druhou stranu a pokračuje ve výhodě, snaží se skórovat ještě před vyloučením.

56:05
    Olesz se šikovnou otočkou zbavil dvou napadajících hráčů a poslal kotouč do rohu kluziště, kde Lev nevybíravě atakoval Rosandiće a bude vyloučen.
    55:46 Lucas LESSIO - 3:1

55:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec zdvojnásobuje vedení a zajišťuje si důležitý náskok! LUCAS LESSIO obral na obranné modré Krenželoka o kotouč, jako blesk se prohnal po levé straně, stáhl si puk na střed a bekhendem ho poslal mezi betony Bartošáka do sítě! Bez asistence.

55:33
    Patrik Zdráhal se dostal na vrchol kruhů a zkusil střelu přes beka, Pavelka byl připraven a puk chytil.

55:18
    Smoleňák se hnal po pravé straně dopředu, ale byl dojet a odzbrojen dvojicí protivníků.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 15. Rákos, 33. F. Pavlík (Vincour, Koukal), 56. Lessio – 40. Kucsera

Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, Lessio – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos (A).
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk (A), Gregorc, Šidlík, Trška, Mrázek, Černý – Dej, Lev, Olesz (C) – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc (A), Poletín, Kucsera – P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss.

Rozhodčí: Petružálek, Pešina – Ondráček, Špůr