Litvínov – Třinec 0:5 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 9:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Mountfield HK
Úterý 19.02.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 46. kolo

Je dobojováno. Hradec Králové i počtvrté v sezoně poráží brněnskou Kometu a minimálně do zítřka se posouvá na druhé místo průběžné extraligové tabulky. Kometa dnes vyšla střelecky naprázdno, nedá se ovšem říci, že by si domácí Brňané nepřipravili slibné příležitosti, ovšem potvrdil se fakt, který Jihomoravany provází v posledních utkáních a to je střelecká efektivita. Hradec o svém vítězství rozhodl již v první třetině, když nejprve využil přesilovou hru a o dvaašedesát vteřin zajistil dvoubrankový náskok hostům Radek Smoleňák, jenž navíc korunoval vítězství svého týmu ve třetí třetině, když se tentokrát prosadil ve vlastním oslabení. Hosté z východu Čech si nyní užijí děkovačku s hloučkem svých příznivců a s tímto konstatováním se s vámi z Brna loučím a přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Brandon Maxwell (HKM)

Ondřej Němec (KOM) (20:35:33)

59:50
    Utkání se už pouze dohrává.

58:46
    Hradec v poklidu kontroluje hru, export tří bodů na východ Čech je podpořen trpělivým výkonem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Opět se píská zakázané uvolnění Hradce, Kometa se ovšem do závěrečného náporu zatím nedostává.

57:06
    O čestný úspěch Komety se střelou z pravé strany pokoušel Němec, Maxwell ovšem dalším úspěšným zákrokem míří k čistému kontu.

56:13
    Hradec už se nikam nežene, na útočné snahy Komety čeká organizována pětice hostů ve středním pásmu.

55:41
    Štencelovi se ani nadvakrát nepodařilo prostřelit hradeckou obranu.

55:32
    Zakázané uvolnění Hradce.

54:36
    Barinkovu střelu tečoval Plášek, kotouč pouze prosvištěl hradeckým brankovištěm.
    53:50 Radek SMOLEŇÁK - 0:3

53:50
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield nejspíš korunuje výsledek dnešního utkání ve vlastním oslabení! Filip Pavlík zachytil kotouč na modré čáře a nasměroval jej do mezikruží, kde stál připraven RADEK SMOLEŇÁK, jenž pohotovou střelou nad Čiliakovo rameno zaznamenal svou druhou trefu v utkání a posílá svůj tým do pohodlného tříbrankového náskoku. Asistence: Filip Pavlík.

53:23
    Hradci se znovu podařilo vyhodit.

52:40
    Němec vypálil od modré čáry, Maxwell pouze vyrazil před sebe, ale na pomoc mu přispěchali jeho obránci, kteří kotouč odpálili do bezpečí.

52:06
    Kometa si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za podrážení fasuje Mislav Rosandić.

51:24
    Dnešní utkání sleduje 7316 diváků.

50:54
    Eratovu přihrávku vystihl Chalupa, přihrál na křídlo Vincourovi a Hradec může opět střídat, Kometa už musí otevřít hru.

50:10
    Erat poslal kotouč Zaťovičovi, ten to zkusil na Maxwella bekhendem, ovšem hradecký maskovaný muž působí nadále velmi jistým dojmem.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 11. Cingel (Rosandić, Cibulskis), 12. Smoleňák, 54. Smoleňák (F. Pavlík)

HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mallet – Orsava, Hruška, M. Erat – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Plášek ml., Kusko, Köhler.
    Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Graňák (C) – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Rákos (A), Vopelka – Dragoun, Kukumberg, Poppel.

Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Klouček, Špringl