Pardubice – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:0 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:1 (kon.) | Sparta – Liberec 5:2 (kon.)
Chomutov – Olomouc 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Mountfield HK
Pátek 08.03.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 52. kolo

Nejlepší hráči: Milan Klouček – Lukáš Cingel (20:36:24)

Derby je za námi! Domácí tým vítězí nad hosty z Hradce 4:2. Utkání bylo vyrovnané, ovšem rozhodla hlavně první třetina, kde se domácím podařilo vstřelit tři branky v rychlém časovém sledu.

59:45
    Je jasné, že tři body dnes zůstanou v Pardubicích!

59:05
    Mathias Porseland dokázal odstřelit kotouč do obranného pásma Hradce.

58:56
    Momentálně byla jedna z přihrávek ztečována do ochranné sítě.

58:48
    Hosté se i nadále nacházejí v útočném pásmu a kombinují mezi sebou.
    58:09 Lukáš CINGEL - 4:2

58:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec nakonec tak dlouho kombinoval, až se dostal puk k LUKÁŠI CINGELOVI, který prostřelil Milana Kloučka! Asistence: Matej Paulovič

57:30
    Puk se nacházel ve středním pásmu, ale hosté míří zpátky do útočné třetiny.

56:49
    Ofsajd hradeckého týmu. Následuje vhazování ve středním pásmu.

56:15
    Hradec by již měl do konce utkání hrát přesilovou hru.

55:16
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jacob Cardwell – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

55:16
    Následně vznikla v pardubickém brankovišti roztržka. Jacob Cardwell se pustil do Daniela Rákose, který skončil na ledové ploše.

55:00
    Hradecký tým je usazen v útočném pásmu a nakonec se jeden z nich odhodlal ke střele.

53:49
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mathias Porseland – 2 min., sekání).

53:16
    Jordann Perret vyhodil kotouč přes všechny tři lajny.

52:45
    Mountfield HK bude momentálně hrát více než minutu přesilovou hru pět na čtyři.

51:53
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Kloz.

Petr Peleška

Branky a nahrávky: 7. M. Kratochvil, 8. L. Horký (Machala), 11. Matýs (Dušek), 49. Hovorka (Mikuš) – 16. F. Pavlík (Cingel), 59. Cingel (Paulovič)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Vlk) – Eklund, Cardwell, Mikuš, Porseland, Budík, J. Zdráhal, Děrvuk – M. Kratochvil, Ihnačák, P. Sýkora (A) – Perret, Rolinek (C), Hovorka – Machala, Poulíček (A), L. Horký – Dušek, J. Kloz, Matýs.
    Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Štindl, Cibulskis, Nedomlel, Graňák (C), F. Pavlík, Kukla – Sklenář, Rákos (A), J. Dvořák – R. Pavlík, Cingel, Paulovič – Miškář, Nedvídek, Poppel – Síla, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Svoboda, Šír – Gebauer, Lederer