HC Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 2:1 (2:3 po s.n.)
HC Olomouc
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Berani Zlín
Úterý 14.08.2018, 16:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy juniorů

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se ale zase těšit u dalších online přenosů z olomoucké Plecharény, na viděnou! (18:42:57)

V prodloužení měli zpočátku jasně navrch Zlínští, kteří se celou jeho první polovinu drželi na kotouči, zatímco Olomouc se bránila. Potom jako by se karta obrátila a byli to Kohouti, kdo měl více ze hry. Branku však nevstřelil ani jeden z týmů a prodloužení skončilo nerozhodně 0:0.

Prodloužení právě skončilo.

Ludvík Rutar projel celé hřiště a hledal před brankou svého spoluhráče, ale tomu krok chyběl (4:55).

Kořenek zkusil zakončit prudkou střelou, ale minul branku. (4:10)

Zlín vyhazuje, ale zakázané uvolnění to nebude (3:49).

Na druhou stranu vyrazil Weitritt, ale také Hasala puk vyrazil. (2:58)

Horký zůstal sám před brankou, ale Kořénka neprostřelil. (2:50)

Štefka teď hledal před brankou volného Kleslu, ale puk v poslední chvíli zachytil zlínský obránce. (2:10)

Domácí konečně mají klid na rozehrávku. Na puku je Pěcha (1:40)

Olomouc se sice dokázala osvobodit, ale k protiútoku se stále nedostala. Berani opět drží kotouč za svou brankou. (1:10)

Na puku je Zlín. Pavlas rozehrává od své branky. (0:37)

Hráči si nicméně dohodli ještě pětiminutové prodloužení 3 na 3, které právě teď začalo.

Poslední třetina už branku nepřinesla, ačkoliv také ta nabídla řadu zajímavých šancí. Zlín v samotném závěru zkusil hru bez brankáře, ale ani při ní se mu nepodařilo skórovat. Olomouc tak slaví první letošní vítězství.

59:40
    Pěcha se hnal dopředu na prázdnou branku, ale neprošel přes zlínské obránce.

59:25
    Hefkova střela od modré skončila na zadním mantinelu.

59:20
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Domácí se teď pokusili vyslat Kalače na rychlou zteč, ale ten nedosáhl na puk a bude se proto vhazovat před Hasalou.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 12. Kalač (Pírek, Štefka), 16. Hlaváč (Rutar, Štědrý), 38. Horký (Klesla, Štědrý) – 30. Fajkus (Sebera)

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar L., Hlaváč, Klesla, Bahounek, Vosátko, Rutar A., Pírek, Kořenek, Pěcha, Mácha, Kalač, Ministr, Štefka, Tomajko, Štědrý, Horký, Tichý, Dvořák.
    Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Prokeš, Pavlas, Bednařík, Uhříček, Riedl, Podešva, Luža, Hefka, Sebera, Fajkus, Handl, Kozubík, Weintritt, Leška, Dvořáček, Bachánek, Hrazdíra.