HC Olomouc
9:3 (5:1, 2:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 21.08.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy juniorů

Ode mě je to pro dnešek vše. Určitě však nezapomeňte sledovat také snažení olomouckého A-týmu, který se dnes od 17:00 utká s Jihlavou. O tomto zápase Vás bude přímo zde z Plecharény zpravovat kolega Petr Komárek. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Na viděnou. (14:17:14)

Olomouc dává gól! Jan Štědrý našel před brankou volného STANISLAVA HARABIŠE, a ten přisoudil Olomouci vítězství také v prodloužení!

Hned po návratu z trestné lavice ujížděl Lewandowski do brejku, ale jeho střela našla jen hruď Mokrého! (2:40)

Bahounek nabídl střelu do prázdné branky Ministrovi, ale Dolíška se včas přesunul! (2:16)

Ministr se pokusil překvapit Dolíšku bekhendem, ale neúspěšně (1:30).

Další střelecký pokus už ukryl Dolíška v lapačce. (1:11)

Kořenek vystřelil z vrcholu kruhů, ale jen do ramene vítkovického brankáře. (1:05)

Olomouc si navíc zahraje přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí si odsedí Lewandowski. (0:34)

Pěcha s Bahounkem krouží útočným pásmem, ale zatím bez střelby. (0:21)

Následovat bude ještě pětiminutové prodloužení tři na tři.

A je tady konec dnešního na góly velmi bohatého zápasu! Poslední třetinu Vítkovice začaly gólem, o který se postaral v přesilovce Lewandowski, ale potom už dávali góly opět jen Olomoučtí. Jako první se prosadil Joshua Mácha, v samotném závěru přidal devátou branku domácích Jan Štědrý.

59:50
    Pěcha tvrdou ranou prověřil Dolíšku! Skóre už se ale zřejmě nezmění.

59:32
    Machů má puk za svou brankou, ale Olomouc stále napadá. Zdá se, že si Hanáci chtějí přijít i pro desátý gól.

58:54
    Tvrdý nezpracoval prudkou nahrávku a Vítkovice se musejí vrátit do středního pásma.

58:15
    Olomouci se nepodařilo vyhodit puk a Lednický dostal přihrávku ke vzdálenější tyči! Mokrý ho ale fantastickým zákrokem vychytal!

57:15
    Vítkovice si zahrají další přesilovku. Dvouminutovým trestem byl oceněn zákrok Martina Pěchy (OLO).

56:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN ŠTĚDRÝ se protáhl vítkovickou obranou a střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť za Dolíškou! Asistence: Joshua Mácha.

55:54
    Olomoucký pokus o přihrávku zblokoval jeden z bránících hráčů a puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Dolíškou.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 3. Kaplan (Horký), 6. Ministr (Kaplan, Horký), 7. Štědrý (Harabiš, Tichý), 13. Dvořák (Kalač, Štefka), 17. Mácha (Kořenek, Bahounek), 21. Bahounek (Kořenek), 29. Kořenek, 45. Mácha (Pěcha, Kořenek), 57. Štědrý (Mácha) – 11. Bílý (Lewandowski, Konečný), 37. Konečný (Vachna), 42. Lewandowski (Lednický, Konečný)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Klesla, Harabiš, Plhal, Bahounek, Vosátko – Benka-Rybár, Kořenek, Pírek, Pěcha, Kaplan, Rosecký, Handl, Mách, Kalač, Ministr, Štefka, Tomajko, Štědrý, Horký, Tichý, Dvořák.
    HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Mrázek, Vachna, Bílý, Konečný, Lednický, Lewandowski, Smička, Kočí, Beránek, Pastor, Vjačka, Vřeský, Machů, Kršna, Krejsa, Kotásek, Tvrdý.