Karviná – Lovosice 33:32 (kon.) | Královo Pole – Jičín 28:26 (kon.)
HCB Karviná
33:32 (14:13)
HK FCC Město Lovosice
Středa 21.11.2018, 18:00 • hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů • 11. kolo

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 33:32 (14:13)
    Nejvíce branek: Monczka 10/4, Nedoma 8, Chudoba 7 – Jonáš 8, Klimt 7/2, Malý 6. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 742. (19:45:59)

Karviná se tímto vítězstvím opět dostává do dvoubodového náskoku na čele tabulky, navíc bude mít po dohrání tohoto kola stále jeden zápas k dobru. Lovosice prohrály i páté utkání venku a zůstávají páté, o bod před Kopřivnicí.

To vše před zraky 742 diváků.

Neskutečné drama až do samotného konce nabídl druhý poločas. Karviná v něm ještě jednou vedení ztratila, ale rychle si ho vzala zpět a začala budovat náskok, který se po sérii skvělých zákroků Marjanoviće vyšplhal na čtyřbrankový, když zbývalo do konce 7 minut. Jenže vlastními chybami vrátli domácí soupeře do zápasu a museli se strachovat až do konce. Vyrovnání však nepřipustili, takže nakonec těsně uhájili domácí bezchybnou bilanci v této ligové sezóně. Jedním z klíčových faktorů byla i úspěšnost sedmiček, Karviná dala všechny čtyři, kdežto hosté si z pěti šancí třikrát vylámali zuby na brankáři.

Konec zápasu. (33:32)

60
    Závěrečné sekundy domácí zvládli udržet míč a vítězí. (33:32)
    60
    12 sekund před koncem z pravého křídla uspěl Malý, ale to asi na body stačit nebude. (33:32)

60
    Už je na střídačce, může se hrát. (33:31)

60
    Ale nehraje se, na palubovce leží právě Drzyzga, který asi dostal koňara. (33:31)

60
    Drzyzga je 23 sekund před koncem vyloučen. (33:31)
    60
    Nedoma prošel středem obrany jako nůž máslem a dává již sedmý gól ve druhé půli, celkově osmý. Karviná znovu vede o dva, zbývá 40 sekund! (33:31)
    59
    Na konci 59. minuty se trefuje Malý, drama pokračuje. (32:31)
    59
    V časové tísni dokázali Slezané skvěle uvolnit Nedomu, který si dal opravdu hodně záležet. Karviná vede o dva, chybí minuta a půl. (32:30)

59
    Užek v souboji o míč faulován, úprava palubovky. (31:30)
    58
    Již v plném počtu měl místo před sebou Jonáš a osmým gólem snižuje. (31:30)
    57
    Velmi důležitou sedmičku o zem proměňuje Monczka, pro kterého jde o desátý gól v zápase. (31:29)

57
    Faul na Užka na brankovišti při střelbě, sedmička. (30:29)

57
    Sehrávka na Motla do křídla, ale ten přešlápl. (30:29)

56
    Prostrčení na pivota nevyšlo. Užek míč nezachytil a Rangl po rozehrávce mizí na střídačku. (30:29)