Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 0:3 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 3:2 (po pr.)
Žďár n/S – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:7 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 13.09.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Konec zápasu. (19:31:56)

60:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohoutům se aktivita před brankou vyplatila, když DAVID KALAČ dostal dobrou přihrávku napříč brankovištěm a z pravé strany prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Josef Podlaha.

60:16
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují. Elitní formace zatím ale míří dost mimo.

60:01

Protože ve třetí třetině branka nepadla, bude se pokračovat klasickým prodloužením do rozhodnutí utkání.

60:00

59:37
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují.

59:18
    Domácí cítí šanci na další branku, a tak si vyžádali oddechový čas.

59:18
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jan Janoch (CEM) totiž míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

58:16
    Egert se v útočném pásmu dostal k puku a spěchal před Mokrého, bránící hráči ho ale zakončit nenechali.

57:42
    Oba týmy přidaly na tempu, soustředí se ale hlavně na kvalitní obranu.

56:10
    Matiaško ujel ve vlastním oslabení sám na českobudějovickou branku, těsně před ní se ještě snažil Svobodu rozhýbat, ten se ale zmást nenechal a tak Matiaško mířil jen do jeho betonů.

55:50
    Dudáček to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, trefil ale jen bránící hráče.

54:56
    Olomouc ještě čekají pořádně horké chvilky. Robin Kaplan (OLO) míří za hákování na dvě minuty na trestnou lavici a hosté tak mohou pokračovat ve svém tlaku.

54:50
    Motor si dlouho přihrával v útočném pásmu. Puk se pak dostal na levý kruh k hostujícímu kapitánovi, který z pokleku střílel. Jen těsně ale minul olomouckou branku.

53:47
    Hosté se usadili v útočném pásmu a Hanákům pořádně motají hlavy. Ti teď nemohou střídat.

53:04
    Hanáci se znovu snaží najít cestu před Svobodu, Motor ale velmi dobře brání, a tak nemá hostující brankář důvod zasahovat.

52:39
    Na druhé straně ujel domácím Pouzar, střelou z levé strany a zblízka si ale na Mokrého nepřišel.

52:30
    Hanáci znovu zabrali a tlačí se před branku Svobody, ten ale drží svůj tým ve hře.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Matiaško (Podlaha), 25. Štefka (Podlaha), 61. Kalač (Podlaha) – 37. Čížek (Doktor, Remta), 40. Krcho (Svach, Dudáček)

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Harabiš, Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar L., Rutar A. – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Tichý, Ministr, Kaplan.
    HC Motor České Budějovice: Svoboda (Prušák) – Šafář, Hubata, Remta, Dudáček, Svach, Doktor – Egert, Vaculík, Masopust, Grossmann, Hrubec, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný (C), Krcho.

Rozhodčí: Held – Mikšík, Komínek