Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:0 (1:0, 3:0, 1:0 - N 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pátek 18.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Pro dnešek je to ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším na počtenou. (20:30:19)

Je za námi velmi pěkný zápas, který opanovali hráči Havlíčkova Brodu. Bruslaři v něm porazili přerovské Zubry 5:0. Ačkoliv se podle konečného výsledku může zdát, že se jednalo o jednostrannou záležitost, opak je pravdou. Hosté zejména na začátku první třetiny, a také v poslední části hry ukázali své kvality, ale na výborného brankáře Martina Nedvěda si nepřišli. Utkání se lámalo ve druhé třetině, kterou Bruslaři vyhráli 3:0 a položili tím základní kámen svého úspěchu. Bonusový bod vystřelil v prodloužení obránce Martin Nepokoj.

62:32
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí výběr získává i čtvrtý bonusový bod! Tomáš Kulhánek nabil na levý kruh MARTINOVI NEPOKOJOVI, jenž z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Richard Cachnín a Pavel Vaňous.

62:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hradil.

62:07
    David Dobša se mohl dostat do samostatného úniku, ale skvělá práce havlíčkobrodské defenzivy, která zastavila hrozící se nebezpečí!

61:20
    Pavel Vaňous mohl rozhodnout, když se mezi čárky zbavil jednoho ze soupeřů, ale při pokusu na branku byl podražen. Rozhodčí zákrok nepískají a hraje se dál.

60:57
    Dudycha našel rozjetého Pavla Vaňouse, který vystřelil. Jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě.

60:20
    Hosté mají puk na holích, ale volné hráče soupeře si rozebrali domácí.

60:01

Ve třetí třetině padl jeden gól a na starosti ho měli domácí. Ve 47. minutě se prosadil Tomáš Kulhánek, jenž dal výsledku konečnou podobu. Přerov i přes nepříznivý vývoj bojoval, ale na čestnou branku mu jeho počínání nestačilo. Následuje pětiminutové prodloužení.

59:51
    Martin Nepokoj laxně odehrál kotouč do rohu pásma, kde se o něj strhla tvrdá bitva.

59:23
    Zubři jsou v útoku, ale jejich počínání je zastaveno pozornou obranou domácího celku.

58:10
    Daniel Paťava předvedl šikovné ruce a drzý průnik, když se dostal až před brankáře Nedvěda. Gólman Havlíčkova Brodu jeho ránu z mezikruží vyčapal a poradil si i s dorážkou.

57:32
    Havlíčkův Brod zahrál na zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici brankáře Bruslařů.

56:57
    Ani hosté nepobyli před Nedvědem moc dlouho a hra je na druhé straně kluziště.

56:23
    Souboj o útočné pásmo nezvládli hráči domácího výběru, kteří se musí bránit útoku Zubrů.

55:54
    Domácí byli jen na chvilku před Postavou, jenž nemusel zasahovat a hra se stěhuje na druhou stranu.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 5. Vaňous (Petržilka, Holenda), 22. Kulhánek (Cachnín, Pejchal), 25. P. Vacík, 33. Holenda (Dvořák, Nepokoj), 47. Kulhánek (Nepokoj, Cachnín), 63. Nepokoj (Cachnín, Vaňous)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Holata) – Dudycha, D. Vacík, Nepokoj (A), Dvořák, Horák, Kerber – Pejchal, Cachnín (C), Kulhánek – Holenda, Vaňous, Petržilka – Švec, Hromádka, Pártl – Vyvial, P. Vacík, Najman
    HC ZUBR Přerov: Šimonů (33. Postava) – Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák (A), Chytil, Paťava, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil

Rozhodčí: Daniel Reich – Roman Zídek, Jiří Nechvátal