EC-KAC – Znojmo 5:0 (kon.)
KAC Klagenfurt
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 27.01.2019, 17:40 • Stadthalle Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League • 42. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:46:22)

Konec. Orli neodehráli špatný zápas, zejména první polovinu utkání byli lepším týmem, nevyužili však své šance, což jejich soupeř zvládl na jedničku a postupně vývoj utkání otočil na svoji stranu. Od poloviny druhé třetiny byl lepším týmem, což potvrdil i v závěrečné části zápasu a připisuje si na první pohled jednoznačnou výhru 5:0.

59:00
    Čeká nás poslední minuta utkání. Orli kombinují v útočném pásmu, už ale vědí, že utkání příliš nezdramatizují.

57:10
    Zakázané uvolnění Klagenfurtu. Vhazovat se bude před gólmanem Haugenem.

56:48
    Kalus střílel z levého kruhu pro vhazování poté, co prošel mezi dvěma obránci. Gólmana však už nedokázal překonat.

55:48
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Domácí fanoušci jásají, dočkali se ještě jednoho gólu. SAM LIIVIK najel zpoza branky k pravé tyčce a protlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Marcel Wittnig, Nikolaus Kraus.

54:39
    Utkání už je rozhodnuté a podle toho vypadá obrázek hry.

53:40
    Následuje komerční přestávka, chvíli se tak nebude hrát.

53:19
    Rychlé přečíslení Klagenfurtu končí čtvrtou brankou v síti Orlů. Strong pohotově přihrál na NIKOLAUSE KRAUSE, který z první propálil gólmana. Asistence: Steven Strong.

53:08
    Tejnor se vrátil z trestné lavice a hraje se v pěti hráčích na obou stranách.

52:35
    Domácí už se nikam netlačí, tříbrankový náskok považují za dostatečný. Teď už spíše jen natahují čas.

50:50
    Přesilovka domácích bude pokračovat, protože Tejnor ihned po vstřelené brance vystartoval po jednom z útočníku KACu a dostává dvě minuty za hrubost.

50:50
    Klagenfurt bleskově využívá přesilovku. Jeden z obránců vystřelil od modré, přičemž puk se odrazil od betonu na hůl MATTA NEALA, který už jen dorazil do odkryté branky. Bez asistence.

50:40
    Domácí kombinují v pásmu a snaží se něco vymyslet.

50:00
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Kalus – 2 min., sekání).

49:57
    Matuš to udělal skvěle, když si od mantinelu najel až mezi kruhy, naznačil střelu a až následně vypálil, ovšem Haugen betonem střelu reflexivně vyrazil!

49:28
    Parkkonen střílel od modré čáry, ale Haugen na jeho pokus viděl a s přehledem kotouč chytil do své lapačky.

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 24. Neal (Richter), 29. Bischofberger (Hundertpfund, Haugen), 51. Neal, 54. Kraus (Strong), 56. Liivik (Wittnig, Kraus)

KAC Klagenfurt: Haugen (Madlener) – Comrie, Fischer, Gartner, Schumnig, Strong, Harand, Unterweger, Duller – Geier, Koch, Petersen – Bischofberger, Wahl, Hundertpfund – Richter, Neal, Kozek – Kraus, Liivik, Witting.
    HC LERAM Orli Znojmo: Halász (Lassila) – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Luciani, Stretch, McPherson – Kalus, Matuš, Hlava – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Bulín, Novák – Oščádal.

Rozhodčí: Berneker, K. Nikolić – Hribar, Rezek