Columbus – Tampa 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (3:0, 0:1, 2:0) Stav série: 4:3
HC Škoda Plzeň
Pondělí 15.04.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Z mé strany to je však vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:30:31)

Po podání rukou proběhne ještě slavnostní ceremoniál, během kterého hráči Plzně obdrží bronzové medaile za třetí místo!

Oceláři si v sedmém semifinále v první dvacetiminutovce vytvořili tříbrankový náskok, který sice v prostřední dvacetiminutovce hosté stáhli na dvě branky, trefy Martina Růžičky a Guntise Galvinše v poslední třetině definitivně rozhodly o vítězství a postupu Slezanů do finále.

Nejlepší hráči zápasu

Vladimír Dravecký (2+0) – Lukáš Pulpán (0+1)

Semifinále Ocelářů s Plzní je u konce, v sedmém duelu se zrodil nejjednoznačnější výsledek, do finálového boje o Masarykův pohár postupují Oceláři Třinec!

Hráči s drakem na prsou si finále zahrají podruhé za sebou, v poslední bitvě o mistrovský titul Slezané vyzvou liberecké Bílé Tygry.

59:37 Guntis GALVINŠ - 5:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:37
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři zastavili další akci Plzně, GUNTIS GALVINŠ měl dostatek času a prostoru na vlastní modré čáře, lotyšský útočník mířil přesně, puk skončil v síti! Asistence: Jiří Polanský.

59:12
    Oceláři vyhráli buly a dostali hru do středního pásma. Werek bekhendem zkoušel trefit prázdnou branku, puk ale trefil jen boční konstrukci.

58:58
    Polanský to zkusil ze středního pásma do prázdné branky, puk ale skončil v rohu kluziště. Icing Třince.

58:40
    Hrubec zachytil hostující nahození a poslal kotouč do středního pásma.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté se opět pokusili o průnik do třineckého pásma, přes Musila ale neprošli.

57:48
    Vrána s Chmielewskim dostali hru do plzeňské třetiny.

57:28
    Eberle se středem kluziště prohnal kolem Gernáta, bekhendem ale Hrubce nepřekonal. Buly po levé ruce třineckého brankáře.

57:06
    Indiáni jsou před Hrubcem. Z pravé strany to zkoušel Indrák, branku ale netrefil. Svačina následně rozehrál do středního pásma.

56:44
    Plzni se nedaří přechod do útočné třetiny, Doudera opět poslal hru do neutrální zóny.

56:28
    Eberlemu se nepovedlo přesně rozehrát na své spoluhráče, kotouč je znovu ve středním pásmu.

55:51
    Galvinšovo chytré vyhození neskončilo icingem, Plzeň musí začít z vlastního pásma.

55:36
    Indiáni jsou v útočném pásmu, Miltchakov peláší na střídačku!

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 11. Dravecký, 14. Werek (Marcinko, Gernát), 19. Dravecký (Hrňa), 56. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 60. Galvinš (Polanský) – 38. Preisinger (Pulpán, Jones)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Dravecký, M. Doudera, Husák – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (21. Miltchakov) – Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Pour (A), Jan Kovář (C), Gulaš – V. Němec, Kracík (A), Indrák – Stach, Nedorost, Kratěna – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 5 400 (vyprodáno)