Universitatea Craiova – Plzeň 1:3 (kon.) | Zagłębie – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Kluž – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Legia – Plzeň 3:0 (kon.) | Linz – Liberec 1:3 (kon.)
Universitatea Craiova
1:3 (0:2)
FC Viktoria Plzeň
Pátek 28.06.2019, 11:30 • Westendorf, Rakousko • Přípravný zápas

Máme za sebou přípravný zápas na novou sezónu, v němž Viktoria Plzeň zdolala rumunskou Craiovu 3:1. Český vícemistr byl lepší hlavně v první půli, v níž vstřelil dvě branky. O tu první se v sedmé minutě postaral po průniku středem hřiště Radim Řezník. Na kolegu navázal ve 20. minutě Jan Kopic, jenž do brány napálil balón po rohovém kopu. Dramatizace zápasu přišla v 69. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil Mihai Roman. Plzeň si však své dvoubrankové vedení vzala zpět o pět minut později, po centru z přímého kopu se hlavou trefil Tomáš Chorý. Viktoria tak zvládla vítězně i svůj čtvrtý přátelský zápas a ještě dnes ji čeká pátý s polskou Legií. Craiova si po dvou remízách připisuje první prohru.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:22:11)

90

89
    Zřejmě poslední útok zápasu táhl středem Bancu. Pokus o dlouhý nákop na levou stranu ale odhlavičkoval do zámezí pozorný Havel.

88
    Dlouhé autové vhazování prodloužil Janošek za sebe pouze na soupeře, na míči tak opět úřadují hráči Craiovy.

87
    Po rohovém kopu Craiovy hlavičkoval Acka. Hlavička stopera ovšem postrádala přesnost i razanci, skončila vedle brány.

86
    Po rozehrávce přímého kopu se o střelu pokusil Ivanov, trefil však hned prvního bránícího hráče.

85
    Unikajícího Bărbuța poslal k zemi nevybíravým způsobem Limberský. Rozhodčí ale v dnešním přátelském utkání zřejmě nechce rozdávat karty.

84
    Proti dlouhému nákopu vystartoval Dominik Sváček, jenž také stil míč ukrýt před dotírajícím Romanem.

83
    Narážečka mezi Janoškem a Beauguelem nevyšla, druhý jmenovaný se navíc dopustil nedovoleného zákroku.

82
    Craiova se pokusila zajímavou rozehrávku, Constatntin ovšem přohrávku po levé straně na hrací ploše už nezastihl.

81
    Herc ve skluzu místo balónu trefil pouze spoluhráče, daroval tak soupeři standartní situaci z nebezpečné vzdálenosti od branky.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Viktorka si jde pro vítězství, vede o dva góly a v posledních minutách se soustředí hlavně na bránění výsledku.

79
    Po centru z pravé strany zůstal na zadní tyči nikým neobsazený Bărbuț. Proti jeho hlavičce se ovšem vytáhl Sváček.

78
    Ivanov na středu hřiště pěkně přeskočil protihráče, následně se jím nechal faulovat.

77
    Rumunský celek je v posledních minutách výrazně aktivnějším týmem, gól po po standartní situaci ale přinesl Plzni potřebné uklidnění.

76
    Craiova se ale nevzdádá. Po obdrženém gólu se opět žene za snížením.
    74. CHORÝ - 1:3

74
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Český vícemistr si bere zpět dvoubrankové vedení! Na centr si naskočil nikým neatakovaný TOMÁŠ CHORÝ, který uklidil míč neomylně k pravé tyči, gólman se za balónem pouze ohlédl.

Milan Huppert

Branky: 69. Roman – 7. Řezník, 20. Kopic, 74. Chorý

Universitatea Craiova: Pigliacelli (62. L. Popescu) – Martić (62. Hreniuc), Acka (62. Bîrzan), Kelić (46. Ferreira) – Bancu (62. Vlădoiu) – Constantin (62. I. Popescu), Mateiu (62. Serban), Qaka (46. Vătăjelu) – Bărbuț (62. Briceag), Fortes (46. Ivanov), Baiaram (46. Roman)
    FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

2. poločas: Sváček – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Mihálik, Janošek, Herc, Kovařík – Chorý, Beauguel

Rozhodčí: Kostacevic – Et, Moosbrugger