Karviná – Ostrava 1:2 (kon.)
MFK Karviná
1:2 (0:1)
FC Baník Ostrava
Pondělí 22.07.2019, 18:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (19:59:06)

Je dobojováno a z výhry ve slezském derby se radují hráči Baníku. Ti do duelu vstoupili výborně, když hned v 10. minutě otevřel skóre Tomáš Smola. Domácí mohli srovnat ve 29. minutě a posléze i o tři minuty později. Jenže Petráně, potažmo Galušku výborně vychytal gólman Budinský.

Ve druhém poločasu se domácí snažili mocně o vyrovnání. Janečkovy dva pokus zlikvidoval gólman Budinský a ránu Lingra zastavila tyč hostující brány. Po neproměněných příležitostech Baník předvedl svému soupeři, jak se dávají góly. V 68. minutě zničehonic udeřil podruhé přesnou ranou Milan Jirásek. Domácí situaci zdramatizovali v 86. minutě. Čonkův centr ze standardky přetavil ve snížení Vojtěch Smrž. O chvíli později se však po druhé žluté kartě poroučel předčasně do sprch Ondřej Lingr. Vyloučení karvinských ovšem v závěru nepotrestali v gólovkách Diop s Jiráskem. Krátce poté ještě druhou žlutou kartu viděl i Martin Fillo, díky čemuž i Ostrava dohrávala o desíti. To ovšem už nic nezměnilo na vítězství ostravského celku v poměru 2:1.

90+7

90+6
    Martin Kouřil navíc v závěru fauluje svého soupeře na polovině Baníku a rovněž domácí stoper dohraje se žlutou kartou.

90+6
    Pastornický ovšem kazí dlouhý nákop a míč putuje od jeho kopaček do autu.
    90+4. Červená karta po 2. žluté

90+4
    Zbytečná klukovina od Martina Filla. Ten si rovněž dával načas s autovým vhazováním. Od sudího tak dostává druhou žlutou kartu a tedy ani Baník nedohraje v plném počtu.
    90+4. Azevedova nádherná přihrávka našla Jiráska, který šanci spálil

90+4
    Milan Jirásek se následně ocitl v gólovce, když na středu stanul tváří v tvář Pastornickému. Domácí brankář však skvěle vyběhl a ještě drží domácí akcie ve hře.

90+4
    Domácí se poté po situaci v pokutovém území dožadovali odpískání penalty, ale sudí Marek jí ani v tomto případě nenařídil.

90+4
    Fleišman si nyní dával pořádně načas s autovým vhazováním a rovněž on vidí žlutý kartónek.

90+2
    Baník to nyní hraje velmi chytře. Již řádnou dávku vteřin drží míč v rohu hřiště a domácí nemohou získat hrací předmět do své moci.