Opava – Olomouc 2:1 (kon.) | Jablonec – Plzeň 1:2 (kon.) | Příbram – Mladá Boleslav 0:0 (kon.)
Sparta – Zlín 2:2 (kon.)
FK Jablonec
1:2 (0:2)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 29.02.2020, 14:30 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA • 23. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend. (16:28:08)

Je dobojováno, Viktoria si nakonec z Jablonce odváží tři důležité body. Domácí ale odehráli parádní druhý poločas a místy soupeře dostali pod velký tlak. Hned ve 46. minutě snížil po Kubistově centru Dominik Pleštil, víc gólů už ale Severočeši i přes tutovky Doležala či Chramosty nevstřelili. Plzeň má tedy v jarní části zatím stoprocentní bodovou úspěšnost.

90+4

90+4
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Joel Ngandu Kayamba.

90+4
    Jean-David Beauguel zakončil brejk jen do Plechatého. I rohový kop ale hostům za dané situace vyhovuje.

90+3
    Jan Chramosta zkusil vystřelit v obležení protihráčů, ti ale jeho přízemní zakončení k bráně nepustili.

90+2
    Po následném rohu vypálil bez přípravy Kasper Hämäläinen. Rána finskému záložníkovi trošku sjela a branku neohrozila.

90+1
    Neskutečné! Kasper Hämäläinen krásnou kolmicí za obranu oslovil Jana Chramostu, který šel sám na branku. Ještě ale chystal zakončení do prázdné klece Doležalovi, kterého zákrokem za vteřinu dvanáct nepustil ke gólu Roman Hubník!

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty! U balonu jsou domácí, jejich snaha však končí na hranici pokutového území, kde obranný blok Viktorie ještě zpevnil příchozí Roman Hubník.

89
    Beauguela ve své akci po pravé autové čáře nerozhodila ani z tribuny letící sněhová koule. Přízemní centr na Buchu nicméně postrádal potřebnou přesnost.

89
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Roman Hubník.

88
    Ale jeho centr proletěl šestnáctkou nikým nezasažen. Akce ještě pokračovala a Jan Chramosta poslal balon pouze do zámezí.

87
    David Limberský zbytečně zahrál pouze na roh. Míč si bere Jakub Považanec...

86
    Jan Chramosta bojoval o přihrávku od Kubisty zbytečně, byl totiž přistižen v postavení mimo hru. Plzeň teď každopádně prožívá horké minuty.
    85. Doležal v obrovské šanci! Ani Sýkora nedotlačil míč do sítě

85
    A mohlo být vyrovnáno. Jakub Považanec rozehrál standardku krásým centem, na který si naskočil Martin Doležal, avšak hlavičkoval pouze do Hrušky! Dorážet ještě mohl Dominik Plechatý, kterému ránu zblokovali protihráči.

84
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Kasper Hämäläinen.

83
    Ondřej Mihálik při obranném odkopu zřejmě zasáhl kromě míče také obličej Jana Sýkory. Rozhodčí Rejžek se nakonec rozhodl fouknout do píšťalky.

82
    Odvážný průnik Jana Matouška končí v autu. A jelikož se právě on dotkl balonu jako poslední, vhazovat mohou hosté.

Ondřej Belák

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 46. Pleštil (V. Kubista) – 23. Al. Čermák (Bucha), 41. Beauguel (Al. Čermák)

Karty:   63. V. Kubista (JAB), 65. Pleštil (JAB) – 31. J. Kopic (PLZ), 53. Beauguel (PLZ), 63. M. Havel (PLZ)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:18.
    FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík (84. Hämäläinen), Jugas, Plechatý, Sýkora – Hübschman (C) – Pleštil (76. Chramosta), V. Kubista, Považanec, T. Pilík (61. Matoušek) – Doležal.
    Náhradníci: Hanuš – Jeřábek, Hämäläinen, R. Acosta, Peřina, Matoušek, Chramosta.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (89. R. Hubník) – J. Kopic (54. Mihálik), Beauguel, J. Kovařík (90+4. Kayamba).
    Náhradníci: Staněk – R. Hubník, Kayamba, Řezník, Herc, Pernica, Mihálik.

Rozhodčí: Rejžek – Kříž, Myška.