Teplice – Opava 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Karviná – Sparta 1:4 (kon.)
MFK Karviná
1:4 (1:0)
AC Sparta Praha
Neděle 31.05.2020, 18:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (20:01:15)

Fauly: 13:8

Sparta se v tabulce posunula do Skupiny o titul na šesté místo, Karviná zůstává třináctá, ale její náskok na týmy pod ní se po tomto kole zmenšil.

Je konec, Karviná doma prohrála se Spartou 1:4. Zatímco Karviná poprvé na jaře prohrála, Sparťané poprvé vyhráli a možná konečně prolamují svou vleklou krizi. Zápas přitom začal mnohem lépe pro Karvinou, která se dostala do vedení ve 32. minutě díky pohotového zakončení Ondřeje Lingra. V prvním poločase byla Sparta velice nevýrazná, ve druhé půli ale výrazně ožila a zápas otočila. Už ve 49. minutě se prosadil krásnou křížnou střelou David Moberg Karlsson a v 56. minutě na něj další střelou z dálky navázal Adam Hložek a Sparta vedla 2:1. Poté sice neplatil pro ofsajd gól Tetteha, ale Sparta se třetí branky přeci jen dočkala, když se v 64. minutě trefil po Hložkově přihrávce trefil kapitán Bořek Dočkal. Konečný výsledek nakonec zní 4:1 pro Pražany, protože se v poslední minutě nastavení trefil střídající Adam Karabec, pro kterého to byl první ligový gól v kariéře.

90+4
    90+3. Adam KARABEC - 1:4

90+3
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta v samotném závěru nastaveného času zvyšuje na 4:1 a je to velký moment hlavně pro střelce ADAMA KARABCE! Ten totiž v šestnácti letech dává svůj první ligový gól v kariéře. Zároveň to byla pěkná branka, z levé strany pokutového území překonal Karabec Bolka technickým zakončením do horní části branky. Asistence: Andreas Vindheim.

90+2
    Centr Vukadinoviče z levé strany sice propadl na zadní tyč, ale tam to nikdo z domácích hráčů nezavíral.

90+1
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Adam Karabec.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Andreas Vindheim.

90+1
    Nastavovat se budou jen tři minuty.

90
    Sparta už má závěr duelu pod kontrolou. Drží míč a Karvinou do žádného tlaku nepouští.

89
    Rohovému kopu se slezský celek ubránil, ale u míče zůstává Sparta.

88
    Tentokrát už Drchal u míče byl a dokázal i zakončit, ale pouze do Rundiče. Pražané budou kopat roh.

87
    Chvíli to vypadalo, že se po zaváhání karvinské obrany dostane v nebezpečném prostoru k míči Václav Drchal, ale nakonec se tak nestalo.

85
    Nakonec centroval Kanga a na zadní tyči hledal Ladislava Krejčího. Ten však nedokázal přesně hlavou zakončit.

84
    Sparta ještě dostane možnost přidat pojistku ke svému vedení, bude zahrávat nebezpečný přímý kop.

84
    Žlutou kartu dostává za svůj šlapák na Michala Sáčka Milan Rundić.

83
    V posledních minutách tempo hry mírně upadlo, a to zejména kvůli několika střídáním. Uvidíme, zda si dokáže Karviná ještě v závěru vytvořit nějaký tlak.

82
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Matěj Hanousek.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Michal Trávník.

Petr Sumbal

Branky: 32. Lingr (Ndefe) – 49. Moberg Karlsson (M. Frýdek), 56. Hložek, 64. Dočkal (Hložek), 90+3. Karabec (Vindheim)

Karty:   23. Ndefe (KAR), 44. Lingr (KAR), 84. Rundić (KAR) – 21. L. Krejčí (SPA), 44. Štetina (SPA)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 0:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:8.
    MFK Karviná: Bolek – Ndefe (61. Ba Loua), Santos, Šindelář, Rundić – Janečka (C) (65. Marek Hanousek), Smrž (79. Guba), Qose – Jan Moravec, Lingr (79. Želizko), Taiwo (79. V. Vukadinović).
    Náhradníci: Neuman – Ba Loua, Čonka, Guba, Marek Hanousek, V. Vukadinović, Želizko.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, M. Frýdek – L. Krejčí – Moberg Karlsson (82. Matěj Hanousek), Kanga (90+1. Karabec), Dočkal (C) (82. Trávník), Hložek (90+1. Vindheim) – Tetteh (76. Drchal).
    Náhradníci: Nita – Costa, Drchal, Matěj Hanousek, Karabec, Trávník, Vindheim.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Dobrovolný