Universitatea Craiova – Plzeň 1:3 (kon.) | Zagłębie – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Kluž – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Legia – Plzeň 3:0 (kon.) | Linz – Liberec 1:3 (kon.)
Legia Varšava
3:0 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Pátek 28.06.2019, 16:30 • Westendorf, Rakousko • Přípravný zápas

Děkujeme za pozornost, mějte se krásně. (18:23:01)

Zejména branka Agry na 2:0 přímo ze standardní situace to šibenice stála za to. Zajímavostí je, že ve zdi byl tou dobou jeden z útočících hráčů Legie. Taková varianta by podle nových pravidel platicích od této sezony nebyla možná.

Zajímavý zápas to byl hlavně pro Adama Hlouška, který do Plzně přestoupil po loňské sezoně z Legie Varšava. V prvním poločase tak dostal na svou levou ruku kapitánskou pásku.

Plzni se tenhle zápas moc nepovedl. Legie byla ve finální fázi hodně efektivní. Po dopolední výhře, tak Viktoria prohrála 0:3. Asi není překvapením, že zápas se hrál za velkého vedra.

Dnešní utkání sledovalo 65 diváků.

90+2

90+1
    Mihálik vrátil míč z pravé strany do vápna, ale obrana Legie zablokovala zakončení ze středu.

90
    Po rozehře nakrátko se neprosadil jeden z hráčů Plzně hlavou na přední tyči.

90
    Plzeň ještě může snížit rohem Kovaříka z levé strany.

89
    Cafú byl faulovan na levé straně. Legie se poté prezentovala nepřesnou křižnou nahrávkou.

88
    Šulc nahrál pod sebe Hubníkovi. Ten pokračoval pasem na levou stranu, proti čemuž však vystoupila obrana polského celku.

87
    Pavel Šulc fauloval rukama na pravé straně vápna Antoliče. Rozehrávka nakrátko byla záležitosti pro Cierzniaka.

86
    Po centru Mihálika z pravé strany se bude kopat roh.

85
    Mihálik poslal rohem z levé strany přetažený centr vedle vzdálenější tyče. Vhazovat tak bude Legie, konkrétně Stolarski.

84
    Po souboji Havla s Kostorzem se hraje proti brance Legie a Viktoria kombinuje na polovině svého soupeře.

84
    Viktoria snadno odvrátila balón do bezpečí a zakládá svůj útok z vlastní poloviny, u míče Hubník.

83
    Po souboji u pravého rohového praporku nařizuje pomezní rozhodčí rohový kop pro Legii.

82
    Hejda dobře pracoval tělem na pravé straně. Následně se Havlovi nepovedla centr do vápna.

Vít Muzikář

Branky: 36. Nagy, 64. Agra, 73. Niezgoda

Karty:   79. Havel (PLZ)

Legia Varšava: I. poločas: Majecki – Jodlowiec, Gvilia, Vešović, Nagy, Martins, Carlitos, Astiz, Kwietniewski (24. Kostorz), Sanogo, Jedrzejcyk

II. poločas: Cierzniak (C) – Lewczuk, Rémy, Kopczyński, Stolarski – Cafú, Antolić – Praszelik – Agra, Niezgoda, Rosołek (80. Kostorz)

Náhradníci: Cierzniak, Lewczuk, Antolić, Niezgoda, Agra, Cafú, Stolarski, Kopczynski, Rémy, Rosolek, Praszelik, Kostorz

FC Viktoria Plzeň: I. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek (C) – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

II. poločas: Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C), Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71. Chorý)

Rozhodčí: Mutlu – Yayar, Stöckl