Třinec – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (po pr.)
Plzeň – Zlín 5:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:0 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 22.09.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 4. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost. Na shledanou! (17:26:21)

Nejlepší hráči zápasu:

Petr Vrána (1+1) – Adam Jánošík (0+0)

Utkání čtvrtého kola mezi Oceláři a Litvínovem je u konce, z těsného vítězství 3:2 se radují domácí hokejisté. Třinečtí se v průběhu zápasu dostali již do tříbrankového trháku, Verva ale mocně finišovala a stáhla manko na rozdíl jediné trefy. Srovnat se však Litvínovu nepovedlo, tři body tak zůstávají v Třinci.

59:49
    Verva je kompletní. Hosté v závěru oslabení chtěli nahodit kotouč přes celé kluziště za Bartošákovu branku, stalo se tak ale až po návratu Jarůška na led, pískán je proto icing.

59:24
    Kubát se dostal do ofsajdové pozice, o čemž dobře věděl, přesto však zahrál puk. Sudí pískají úmyslný ofsajd, buly před Honzíkem.

59:16
    Oddechový čas pro hosty.

59:16
    Galvinš dostal nabito od Rotha, lotyšský forvard ale svou střelu trochu přibrzdil, což Honzíkovi stačilo k přesunu a zákroku.

58:41
    Honzík si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Adamského, vhazovat se bude po pravé ruce litvínovského brankáře.

58:30
    Po chybné Bartošákově rozehrávce mohl střílet Trávníček, hostující kapitán ale nabídnutou šanci nevyužil. Na druhé straně pak Honzík zastavil Michala Kovařčíka.

58:08
    Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Oceláři se drželi v útočném pásmu, k zakončení se ale nedostali.

57:31
    Chmielewského výpad do útočné třetiny skončil nepříliš důraznou střelou, kterou Honzík zastavil svým betonem.

57:06
    Po rozpačité Gernátově rozehrávce se do šance dral Hübl, Bartošák dokázal vytěsnit kotouč mimo svou branku.

56:35
    Hrehorčák se dostával do další šance, třineckého beka ale zalehl Trončinský, čímž mu znemožnil střílet.

56:08
    Hrehorčák šikovně hledal nehlídaného Marcinka, ten ale nedokázal prudký pas zpracovat a trefit branku. Hrehorčák pak zkusil své štěstí výpadem zpoza branky, Honzík ale celou situaci ustál. Sudí pak odpískali postavení Marcinka v brankovišti, vhazuje se tak ve středním pásmu.

55:44
    Petr Vrána zůstal po zákroku Richarda Jarůška ležet na ledové ploše, za třineckým útočníkem se navíc vytvořila krvavá stopa. Richard Jarůšek za svůj počin inkasuje čtyři trestné minuty, Verva tak bude po téměř celý zbytek třetí třetiny hrát v oslabení.

55:22
    Nahození Litvínova ze středního pásma Bartošák srazil do rohu, tam se ale ke kotouči nejrychleji dostal Kašpar, který si však nedokázal vypracovat žádnou šanci.

54:30
    Oceláři hrají v plném počtu. Vrána chtěl do akce vyslat právě navrátilce Rotha, ten ale na přihrávku nedosáhl. 4 037 diváků tak sledovalo icing Třince.

54:04
    Pokus Vervy o přechod středního pásma zastavuje ofsajd.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 14. P. Vrána (Roth, Gernát), 37. Kofroň (Adamský), 38. Stránský (P. Vrána, Hrehorčák) – 40. Zygmunt (Ščotka, J. Říha), 52. Kašpar (V. Hübl, Jarůšek)

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Roth, Galvinš, Haman, M. Doudera, Hrachovský, Zahradníček – Hrehorčák, P. Vrána (A), Stránský – Dravecký (A), Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík (C) – Adamský, Hladonik, Kofroň.
    HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Kubát, Trončinský, Ščotka, J. Říha, Jánošík, Štich, L. Doudera – Zygmunt (A), V. Hübl, Gerhát (A) – Kašpar, Myšák, Jarůšek – Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl (C) – Trávníček, Helt, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lederer, Gebauer

Diváci: 4 037