Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 0:4 (kon.) | Liberec – K. Vary 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 25.10.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 13. kolo

Je konec! Brněnská Kometa v pátečním večeru bezezbytku naplnila roli favorita a po jasném vítězství 5:1 zůstává na čele extraligové tabulky. Domácí vykročili za triumfem v utkání již v první třetině, když se po čtyřiadvaceti vteřinách hry prosadil Lukáš Kucsera. To s Východočechy tak zamaválo, že po celou dobu první dvacetiminutovky nestíhali a utrpěli tříbrankové manko. Ve zbytku utkání se Pardubice snažily alespoň bojovat, ale Brno bylo ve velké pohodě, což potvrdilo dalšími dvěma trefami v brance Východočechů. Kometa využila tři přesilové hry a její vítězství je zasloužené. Brněnští fanoušci si nyní užívají děkovačku svých miláčků, s tímto konstatováním se s vámi z brněnské DRFG arény loučím a přeji hezký páteční večer. V neděli se pak můžete těšit na další olnajn přenos z Brna, který obstará kolega Roman Zajíček.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Matěj Blümel (PCE)

Martin Zaťovič (KOM) (20:24:57)

59:42
    Hruška poslal kotouč Zaťovičovi, jenž to zkoušel prudkou ránou z levého kruhu, střela byla sražena nad.

59:15
    Ještě tady máme vzájemné vyloučení. Za domácí Kometu putuje na lavici hanby Tomáš Malec, dvě minuty držení hole a za Pardubice Ondřej Matýs, jenž se provinili proti pravidlům sekáním.

58:56
    Matýsova rána nyní protáhla Vejmelku, ten vyrazil špičkou své lapačky.

58:32
    Na straně brněnské Komety se ještě vylučuje, dvě minuty za hákování fasuje Jakub Orsava.

58:15
    Orsava nyní dlouho váhal, zda v přečíslení předloží kotouč Zaťovičovi a nebo vypálí, jak se říká, kdo zaváhá nežere a to platilo i v tomhle případě. Orsavu to však příliš trápit nemusí, jeho tým míří za tříbodovým ziskem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu skóre nejspíš i zápasu.

57:14
    Kometa kontroluje střední pásmo, kde vystavuje červenobílým koním vysokou překážku.

56:44
    Pardubice v ofsajdu.

56:16
    Kusý ve spolupráci s Blümelem vyvezli kotouč a hosté střídají.

55:53
    Holíkova formace nyní drží útočné pásmo, kde se snaží bránit unavená pětice Pardubických.

55:06
    Vejmelka ve své lapačce kryje další střelu pardubického střelce, tentokrát si počíhal na Eklunda.

54:47
    Kometa nyní podržela kotouč v útočném pásmu a střídá, Pardubice to rozjíždí znovu, když už nic, tak minimálně bojovnost je na straně Východočechů příkladná.

54:00
    Ivan si nyní nabruslil do střelecké pozice a vypálil, Vejmelka byl na místě a tlumí kotouč ve své moci, vhazuje se po jeho pravici.

53:50
    Pardubice se pokoušejí o kosmetickou úpravu výsledku, Kometa se už nikam nežene a hlídá úmysly hostů.

53:25
    Kometa v postavení mimo hru a k tomu navíc komerční přestávka, vhazovat se pak bude pochopitelně ve středním pásmu.

52:55
    Plekanec nyní pouze nahodil kotouč do útočné třetiny a jeho formace střídá.
    52:06 Radoslav TYBOR - 5:1

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Kucsera (Zaťovič, O. Němec), 11. Svačina (Plekanec, Jenyš), 18. Pyrochta (Hruška), 32. Orsava (Zaťovič, P. Holík), 49. Zaťovič (Orsava, O. Němec) – 53. Tybor (J. Kolář, R. Kousal)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Svozil, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (C), P. Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Svačina, Kusko, Jenyš.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář (C), J. Zdráhal, Mikuš (A) – Tybor, R. Kousal, Mandát (A) – Hovorka, Harju, Látal – Blümel, J. Kloz, Kusý – Matýs, Pochobradský, Machač – D. Kindl.

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Rampír, Rožánek